Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anne Romanov nie została odnowiona w Europie 1

Teraz nadszedł czas na oszczędności w Europie 1. Po Pascalu Clark, który oficjalnie odjechał ze stacji Lagardère, w środę, 2 czerwca, rola Anne Romanoff została poświęcona na ołtarzu cięcia kosztów, czwartek, 4 czerwca. Komik, który od poniedziałku do piątku prezentował codzienny półtoragodzinny program w otoczeniu felietonistów, według naszych informacji nie zostanie zaplanowany na rozpoczęcie roku szkolnego. Podany powód: liczba odbiorców jest zbyt mała jak na koszt programu.

Przeczytaj także W Europie 1 kierownictwo „zdemonizowało” Vincenta Polloré w obliczu obaw pracowników

Podobnie jak Anne Romanoff, Pascal Clarke, który przybył czternaście miesięcy temu, by zastąpić Philipa Vandela, nie został odnowiony, a następnie zaciągnął się na niedzielną transmisję kulturalną z artystą. „Nic dziwnego, ale smutnego: właśnie dowiedziałem się, że nie wrócę do Europy 1 w przyszłym sezonie (bez podania przyczyny)”, reporter napisał w środę na Twitterze.

słaba publiczność

Decyzja nie ma nic wspólnego z jego antybolorimi wypowiedziami, które za pośrednictwem Vivendi stały się największym udziałowcem grupy Lagardère, ale także z powodu słabości jej odbiorców, „nadal się chwiać”Mówi wewnętrzne źródło. „Kupowanie Bollore Europe 1 nie byłoby dobrą wiadomością”, gospodarz ogłosił na początku maja w programie Laurenta Roquiera „We Live” na France 2, wzywając do „wsparcie” stacja. „Może złożyła te oświadczenia, ponieważ wiedziała, że ​​jej publiczność nie jest dobra”, w przeciwieństwie do tego samego źródła wewnętrznego.

Przeczytaj także Europe 1 rozpoczyna tradycyjną przerwę grupową

Administracja Europe 1, która rozpoczęła plan redukcji siły roboczej obejmujący 38 z 204 umów na czas nieokreślony, również stara się obniżyć pensje swoich liderów. Według naszych informacji rozpocznie rozmowy w tym kierunku, w szczególności z Fredericem Tade, który w sobotę i niedzielę prowadzi dwa godzinne programy, ale chciałby je zatrzymać. „Model radia jest bardzo trudny w weekendy, a my szczególnie walczymy”, jest wskazany. Przy stratach szacowanych na dziesiątki milionów euro rocznie, europejska widownia zmniejszyła się o 1 do 5% w dni powszednie i tylko o 3,2% w weekendy.

READ  Koncert dla Ukraińców - na arenie zaproszonych jest 100 muzyków
Przeczytaj także Widownia Europe 1 wciąż nie rośnie