Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Andrea Tassard, Lodowisko w Gdańsku na misji humanitarnej w Kenii

Andrea Tassard jest nie tylko członkiem polskiej reprezentacji synchronicznej Ice Fire Senior w Gdańsku, która reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym w kwietniu 2022 roku, ale jest także konsultantem ds. rekrutacji. Zaledwie kilka dni temu przyjechała do Kenii na projekt humanitarny, który jest szczególnie bliski jej sercu, a którego misją jest zbudowanie 3 sal lekcyjnych w wiosce Kiswe! Andrea będzie Was informować przez całe lato o postępach na budowie, swoich doświadczeniach i spotkaniach w swoich odcinkach. Pamiętnik Solidarności z francusko-polską Andreą z Gdańska w Kenii ”.

Ponieważ zamierzamy spędzić razem lato, pozwól, że się przedstawię…

Nazywam się Andrea, jestem francusko-polką, urodziłem się we Francji i mieszkam w Polsce od około 2 lat. Członek polskiej kadry narodowej w łyżwiarstwie synchronicznym, jeżdżę w Gdańsku w drużynie Ice Fire Senior i reprezentuję swój kraj na arenie międzynarodowej.

Poza tym jestem konsultantem ds. rekrutacji we francuskiej firmie doradztwa rekrutacyjnego Lincoln-Talent. To także firma, która sprowadziła mnie w pierwszej kolejności do Polski, co dało mi możliwość odbycia z nimi praktyki pod koniec studiów. Pokaz był zdecydowanie interesujący, ale moim głównym celem było odkrycie mojego polskiego Dolce Vita i dowiedzenie się więcej o moim drugim kraju. Wreszcie… zostałem tam.

Od mojego humanitarnego marzenia do misji w Kenii

Pomysł zainwestowania w projekt humanitarny pod koniec 2020 roku zrodził się z chęci przełamania codziennej rutyny zakłóconej przez pandemię i wywarcia pozytywnego wpływu na świat.

W moim pokoju o powierzchni 20 metrów kwadratowych w budynku w Warszawie przeczytałam na portalach społecznościowych, że jedna z moich koleżanek z klasy, założycielka Stowarzyszenia The Next Smile, szukała nowych wolontariuszy. The Next Smile to małe stowarzyszenie, które działa na rzecz edukacji na świecie i buduje szkoły w najbiedniejszych regionach Afryki.

Podczas badania naszego projektu usłyszeliśmy wołanie Jacoba, dyrektora małej szkoły w Kiswe Village, który od 15 lat szuka wsparcia. 70 dzieci uczy się obecnie w odludnych warunkach: prowizoryczna infrastruktura, która grozi zawaleniem przy każdej złej pogodzie.

READ  Jak blockchain może usunąć węgiel z planety?

Aby sfinansować projekt, mogliśmy liczyć na Saint-Gobain, naszego głównego sponsora. Ale mamy też szczęście otrzymywać spontaniczne darowizny od przyjaciół, współpracowników i przyjaciół, dzięki naszej pierwszej zbiórce funduszy w mediach społecznościowych.

Misja w Kenii polega na wybudowaniu 3 sal lekcyjnych w celu zapewnienia odpowiednich warunków pracy i zwiększenia pojemności szkoły z 70 do 140 dzieci. Ponadto zapewniamy dzieciom trzy posiłki dziennie, aby mogły skupić się na edukacji, zamiast zmuszać je do pracy na własne utrzymanie.

Ze swojej strony jestem kierownikiem projektu i dyrektorem francuskiego oddziału The Next Smile. Konkretnie, koordynuję projekt od podstaw: pozyskiwanie sponsorów, zamawianie materiałów, zatrudnianie usługodawców (różnych budowniczych na miejscu), informowanie o projekcie i zapewnianie dzieciom trzech posiłków dziennie. Mój zespół składa się z dwóch innych osób: Elodie i Naoual, również kierownika projektu.

Dalej Uśmiechnij się i Wioska Kisui Cię potrzebuje!

Skorzystaj z okazji, aby zadzwonić do firm: Szukamy partnerów, którzy znajdą rozwiązania, które uczynią szkołę samowystarczalną z punktu widzenia zasobów… Więcej opowiem w kolejnych odcinkach.

Jak nas śledzisz?

Stronie internetowej

Instagram następny uśmiech https://www.instagram.com/thenextsmile_/

Wpłać PayPal