Andora – Polska (1-4): Śmiertelny faul Ricardo „Coco” Fernandeza, wyrzucony z boiska po… 10 sekundach!

Ricard Fernandez, czyli jak zmarnować szanse swojego zespołu w zaledwie dziesięć sekund. Rozpocznij wielkie wyzwanie przeciwko Polsce w piątek wieczorem podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022, wybór Andory został zredukowany do dziesięciu od pierwszej minuty.

Przy pierwszej głębokiej piłce w meczu, Ricard „Coco” Fernandez (lat 22) rozpoczął pojedynek z Kamelem Glickem, byłym obrońcą Monako, lat 33, dzisiaj w Benevento Calcio (Serie B). Nie zdołał złagodzić swojej agresywności w kilku tomach wody, Rijkaard skierował łokieć Glicka do przodu na wysokość jego gardła… Andorański napastnik został powiadomiony o jego natychmiastowym wydaleniu, podczas gdy pierwsza minuta meczu nie minęła.

Co do reszty, Polska, przewyższająca liczebnie i lepsza we wszystkich dziedzinach gry, szybko pogłębiła przepaść w tym meczu. Robert Lewandowski strzelił kilka minut po wykluczeniu Fernandeza. Następnie Linsues Przemysław Frankowski zapewnił bramkę w pierwszej połowie dla całego Jozuiaka (Derby County).

Andora odrobiła straty 2:1 dzięki bramce Vallesa, ale Lewandowski pozwolił Arkadiuszowi Milkowi przedłużyć przerwę 3:1 przed powrotem do szatni.

Po przerwie w końcu udał się tam Lewandowski ze swoim małym sobowtórem. Druga w grupie A za Anglią Polska na pewno zakończy play-off. Nadzieja na bezpośrednie kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 jest zbyt słaba, by w to uwierzyć. Polacy będą potrzebować bardzo dużego sukcesu w poniedziałek z Węgrami, a także ogromnej porażki Anglii w San Marino.