Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ambitne plany Arctos trzymają Paris Saint-Germain z dala od Parc des Princes

Ambitne plany Arctos trzymają Paris Saint-Germain z dala od Parc des Princes

7 grudnia QSI oficjalnie ogłosiło wejście Arctos Partners do stolicy Paris Saint-Germain. Tym samym katarski właściciele sprzedali aż 12,5% akcji czerwono-niebieskiego klubu za nieco ponad 500 milionów euro. Dziś przybycie amerykańskiego funduszu inwestycyjnego może odegrać dużą rolę w gorącej sprawie dotyczącej przyszłości Parc des Princes. Przypominamy, że w ostatnich dniach wyraźnie wzrosło napięcie między Nasserem Al-Khelaifim a ratuszem Paryża. W obliczu odmowy rady miejskiej sprzedaży stadionu Parc des Princes prezydent Paris Saint-Germain zrzucił 8 lutego bombę. „Teraz bardzo łatwo jest powiedzieć, że stadion nie jest już na sprzedaż. Wiemy, czego chcemy, zmarnowaliśmy lata, próbując kupić park. To już koniec. Chcemy odejść od parku. „.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Szokująca zapowiedź, która skłoniła szefa regionu Ile-de-France, Valéry'ego Pécresse, do przeprowadzenia ankiety wśród burmistrzów gminy Ile-de-France, aby sprawdzić, czy można zaproponować PSG projekt poza Paryżem. Ze swojej strony Rada Miasta Paryża w dalszym ciągu podkreśla konieczność nieprzerwanego dialogu z Partią Czerwono-Błękitną i wyraża chęć naprawienia sytuacji. „Chcemy zaprzestać interakcji z PSG za pośrednictwem prasy. Reszta jest pośrodku i nie chcę komentować tego za pośrednictwem prasy. PSG nigdy nie opuści Parc des Princes »został niedawno ogłoszony jako pierwszy zastępca Rady Miejskiej Paryża, Emmanuel Gregoire.

Do czytania
LdC: Fabio Capello rządzi na poziomie Paris Saint-Germain

Arctos płaci za kulisami

W obliczu całego szumu Arctos działa za kulisami. Według niego, chcąc być aktywnym partnerem QSI, nowy sojusznik Kataru przedstawił już PSG kilka scenariuszy. drużyna. Propozycje składane ustnie i pisemnie. Dzięki swojemu doświadczeniu w kilku amerykańskich franczyzach sportowych (w NBA: Utah Jazz, Sacramento Kings, Golden State Warriors), w NHL: New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins oraz w MLB: Houston Astros, LA Dodgers, Boston Red Sox) jasne jest, że Arctos zachęca Paris Saint-Germain do maksymalizacji przychodów poprzez swój stadion. Ale który? Gazeta sportowa potwierdza, że ​​możliwość opuszczenia legendarnego stadionu Parc des Princes została wyraźnie podniesiona przez fundusz inwestycyjny.

Ideą Arctos jest mieć miejsce w sercu projektu nieruchomościowego „Hotele, restauracje, hale sportowe, biura, parki, strefa kibica w dni meczowe, centrum handlowe.”. Nie zapominając o chęci zorganizowania innych ważnych wydarzeń, takich jak koncerty, targi czy spotkania sportów amerykańskich. Krótko mówiąc, strategia podobna do tej, jakiej chciał Real Madryt, odnawiając Bernabéu w rozmiarze XXL. Jednak ten ambitny plan nie bardzo wpisuje się w obecną konfigurację parku, który znajduje się w sercu 16. dzielnicy. Czy uda się znaleźć rozwiązanie? drużyna Na zakończenie deklaruje, że Arctos i PSG chcą szybko znaleźć kompromis.

pub. the
aktualizować