Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Świata: Francja zmierzy się z Polską w 1/8 finału

Puchar Świata: Francja zmierzy się z Polską w 1/8 finału

W niedzielę o 16:00 Francja zmierzy się z Polską w ramach 1/8 finału Pucharu Świata. O decyzji w grupie D zadecydowała różnica bramek w fazie grupowej, w której Polska i Meksyk zremisowały. Polska zakwalifikowała się do rundy finałowej pomimo porażki 2:0 w środowy wieczór z Argentyną, która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

Polki wychodzą z kurczaka niezbyt dobre Zanotował jedno zwycięstwo, jeden remis i jedną porażkę. Puchar Świata rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Meksykiem, a następnie pokonali Arabię ​​Saudyjską 2:0. Wiadomo, że ostatni mecz, który odbył się w środę, zakończył się zwycięstwem Argentyny (2:0). Od 1986 roku Polska nie dotarła do 1/8 finału Pucharu Świata.

Walka Lewandowskiego z Mbappe

Robert Lewandowski, napastnik reprezentacji Polski, Gracz FC Barcelony, jest obecnie stosunkowo konserwatywny w Pucharze Świata, strzelając jednego gola w 82. minucie przeciwko Arabii Saudyjskiej. Pojedynek z Kylianem Mbappe będzie jedną z atrakcji niedzielnej 1/8 finału.

Ostatnie spotkanie Francji z Polską miało miejsce w 1991 roku, w towarzyskim meczu, w którym Blues wygrali 1:0. Żadna drużyna tego nie zrobiła W historii mierzył się z nim zaledwie 16 razyZ ośmioma zwycięstwami The Blues, pięcioma remisami i trzema porażkami.

READ  Wycieczka po Flandrii: komentarz jeźdźca?