Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aline Le Bail-Kremer, BHL, Saakaszwili, Putin i Polska – Zasady gry

Tbilisi, 22 listopada 2003 r. Micheil Saakaszwili, podniesiony do góry nogami, w towarzystwie swoich zwolenników wszedł do gruzińskiego parlamentu, po wielu dniach protestów ruchów ludowych przeciwko skorumpowanym i sfałszowanym wyborom.

Za kilka godzin były członek Biura Politycznego ZSRR i Szewardnadze, który był pod presją Rosji, musi wreszcie odejść od władzy. Nowe pokolenie, pełne nadziei, zwraca się ku Europie, a Zachód przejmuje kontrolę nad krajem.

To jest Rewolucja Róż, która podporządkuje sobie wszystkich tak zwanych „kolorowych” w regionie i której ludzie wspólnie będą próbowali odrzucić imperialne pragnienia Moskwy dotyczące kontroli i uległości. Pomarańcze dla Ukrainy… Tulipany dla Kirgistanu… Dżinsy dla Białorusi… i wiele innych ruchów młodzieżowych, takich jak Otbor, odegrało kluczową rolę w upadku reżimu Slobodana Miloszevicia.

Z tych lat podniecenia i otwartości Kreml karmi swoją nienawiść i planuje krwawą zemstę. W 2008 roku Moskwa wjechała czołgami do Tbilisi, anektowała Osetię i Abchazję, zamieniła Micheila Saakaszwilego, zwanego „Miszą”, w szaleńca, Zachód uprzejmie uznał go za „nieodpowiedzialnego” lub „idzie na wojnę”, rosyjscy agenci, oni. , zapisz to w recovery…

Więc jego pokolenie nieodwracalnie straci swoją wagę wyborczą, obiecuje Rosja i odzyskuje swoje chorobliwe wpływy. Wielu dyrektorów prawie odetchnęło z ulgą.

Te małe „Insolent” róże, z pewnością odważne, ale bardzo odważne i hałaśliwe, zostały wypuszczone. Wiosła zamków muszą być ciche i spokojne, a niespokojni z konieczności się mylą, nawet jeśli są uczciwi i silni. Jeśli chodzi o wolność, nie warto bronić naszych wyobrażeń o podstawowej przyzwoitości. Władimir Putin był zachwycony. I będzie kontynuował swoje projekty. Znamy smutne konsekwencje tych, którzy nie chcą słuchać i wierzyć ostrzeżeniom tych młodych ludzi o wielkim talencie i odwadze, a także odczuwalny smutek i smutek tych, którzy są marnowani na ślepym ołtarzu tego, co mówi się, że jest „sprawiedliwe”. Czyli brud tchórzostwa, pogardy i cynizmu.

READ  Polska wybiera amerykańską grupę do budowy swojej pierwszej elektrowni jądrowej ze szkodą dla EDF

Kwiecień 2023, Misza jest tylko cieniem samego siebie.

Od miesięcy jest więziony w Tbilisi, prawdopodobnie powoli zapładniany przez nienazwaną rękę, wychudzony, maltretowany, poniżany i torturowany. Niewielka grupa wierzących walczy, by ostrzec opinię publiczną przed tą bezpośrednią zbrodnią, piętnując jego niegodziwe warunki przetrzymywania, którego zdjęcia i listy ujawniają jego odwagę i duszę po wyjściu z więzienia, wroga, którego poznaliśmy o bardzo atrakcyjnym wyglądzie.

Ci bliscy politycy zwrócili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z prośbą o interwencję naszego kraju (czyż oficjalny prezydent Gruzji nie jest również Francuzem?) i w imię wspólnych walk i filozofa poprosili Bernarda-Henri Lévy’ego. Niesłabnące poparcie dla przeciwników rosyjskiego imperializmu.

Misza osobiście poprosił, aby „Nagrody Nogi Kaczyńskiego Prometeusza” imienia byłego prezydenta Polski, który zginął w wypadku, w którym zginęli wszyscy polscy politycy 10 kwietnia, zostały wręczone na recepcji w Warszawie. , 2010, w Smoleńsku, w drodze na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

12 kwietnia 2023 BHL oczywiście.

Ceremonia wita publiczność składającą się z brytyjskich urzędników, uhonorowano także Bena Wallace’a; Polacy, prasa europejska, przedstawiciele tej wolnej, gorącej Gruzji tryskają nadzieją.

Matka Mishy również podróżowała, a ta wychowawczyni z godnością i elegancją, o łagodnym i promiennym spojrzeniu, złoży hołd swojemu synowi na scenie. W tej chwili, jeśli jest jedna rzecz, której Putin nie może osiągnąć, bez względu na to, jak makiaweliczna, jest to zniszczenie siły i determinacji wyrytych w kamieniu przekonań tych kobiet, matek. , przyjaciele, córki tych ludzi, obiekty jego faszystowskiej obsesji.

Następnie BHL wygłasza przemówienie upamiętniające przywódcę niecierpliwie wyczekiwanej Rewolucji Róż w Tbilisi, gdzie jest transmitowane na żywo przez opozycyjne kanały, przywołując łzy jego wieloletnich towarzyszy lub, ku ich uldze, byłych ministrów, teraz w mundurach wojskowych. Niebiesko-żółty emblemat Legionu Gruzińskiego sprzymierzonego z Ukrainą.

Proszę o przeniesienie do Polski, bo wiadomo, że umrę w gruzińskim szpitalu „, napisał krótko wcześniej były prezydent Gruzji, Bernard-Henri Levy.

READ  Polska żąda od Niemiec reparacji wojennych, Berlin odmawia

Polska podpisała traktat. Ma to przekonać gruzińskie władze, by nie ulegały demonowi. Jak trafnie zasugerował BHL tego wspaniałego warszawskiego wieczoru, historia zawsze będzie liczyć się z działaniami innych, gestami, które umożliwiły zbrodnię i tymi, którzy próbowali ją powstrzymać; A BHL, jeśli Gruzja marzy o byciu krajem europejskim, stoi pod ścianą i musi wybierać; Pamiętaj, że na tym kontynencie obowiązuje jedna szalona zasada: nie, nie możesz pozwolić na masakrę swoich wrogów.