Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eden Research otrzymuje zgodę organów regulacyjnych na Mevalone w Polsce

(Allianz News) – Eden Research plc ogłosił w poniedziałek, że jego wiodący środek biofungicydowy, Mevalon, otrzymał zgodę organów regulacyjnych w Polsce.

Eden Research jest notowaną na liście AIM firmą zajmującą się biopestycydami i technologią formułowania bez plastiku.

Firma twierdzi, że certyfikacja pozwoli hodowcom na stosowanie Mevalonu do ochrony i leczenia ognisk Botrytis cinerea na ich winach i winogronach stołowych oraz pomoże zmniejszyć marnotrawstwo żywności w łańcuchu dostaw jabłek, aby zapobiegać chorobom podczas przechowywania po zbiorach.

Eden Research poinformował, że wyznaczył SumiAgro na wyłącznego dystrybutora Mevalon, a dystrybucja produktów ma się rozpocząć wkrótce.

Firma dodała, że ​​SumiAgro ma duże doświadczenie z Mevalonem, ponieważ wcześniej wspierała Eden przy dużych rozszerzeniach etykiet we Francji.

Eden Research zwrócił uwagę, że Polska stanowi ważny nowy rynek zbytu dla Edenu i komercjalizacji firmy Mevalon, która jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej, produkującym prawie 2,5 mln ton rocznie.

Eden Research spodziewa się, że w odpowiednim czasie otrzyma dodatkowe zezwolenia regulacyjne w innych krajach członkowskich Europy Środkowej, w tym w Niemczech, Austrii i na Węgrzech, gdzie produkcja wina jest ważna.

„Europa Środkowa jest strategicznym rynkiem docelowym dla Edenu, docelowy rynek produktów Edenu jest porównywalny pod względem wartości z Europą Południową, a potencjalna sprzedaż Mevalonu szacowana jest na maksymalnie 3,2 miliona”, powiedział Eden Research w oświadczeniu.

Shaun Smith, Dyrektor Zarządzający, dodał: „Chociaż polski rynek winogron jest stosunkowo niewielki w porównaniu z sąsiednimi krajami Europy Środkowej, zachęcają nas możliwości zwalczania chorób w sektorze jabłek. Przechowywanie po zbiorach Stosowanie Mevalonu przed zbiorami pomaga chronić przed chorób, które mogą rozwinąć się podczas długich okresów przechowywania, a także po raz kolejny udowadniając wszechstronność propozycji produktowej.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować rolnikom wysoce skuteczne rozwiązanie do ochrony upraw, które nie tylko wspiera zrównoważony rozwój w rolnictwie, ale także pomaga ograniczyć marnotrawstwo żywności w łańcuchu dostaw. Cieszymy się również, że możemy kontynuować naszą współpracę z firmą SumiAgro, która ma silną pozycję w Europie Środkowej i ma potencjał do zdobycia udziału w rynku.Nasze dostawy produktów są natychmiastowe.Spodziewamy się znacznej sprzedaży w otwarciu i kilku następnych sezonach.

READ  Węgry i Polska są pod względem oświadczenia prawnego

Akcje Eaton Research wzrosły o 2,4% do 4,51 pensów w Londynie w poniedziałek po południu.

Greg Rosenwing, korespondent Alliance News

Komentarze i pytania do [email protected]

Prawa autorskie 2023 Alliance News Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.