Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alec Baldwin ponownie nie przyznaje się do winy

Alec Baldwin ponownie nie przyznaje się do winy

Oczekiwany w czwartek 1każdy luty W sądzie na rozprawę wstępną Alec Baldwin się nie pojawi. Po procesie o zabójstwo 65-letni aktor zrzekł się prawa do obecności, a jego obrona przesłała w środę dokument wskazujący, że przyznaje się do niewinności w sprawie śmiertelnej strzelaniny, w wyniku której zginął operator podczas kręcenia zdjęć. Z filmu Rdza.

Sprawa sięga października 2021 roku. Zdjęcia do westernu przerodziły się w dramat na farmie w Nowym Meksyku (południowo-zachodnie Stany Zjednoczone), kiedy Alec Baldwin wystrzelił z broni, która miała zawierać tylko puste naboje, ale bardzo realny pocisk zabił Halinę. Hutchins i kontuzjowany reżyser Joel Souza. Aktor, któremu grozi do 18 miesięcy więzienia, zaprzecza, jakoby pociągnął za spust i zawsze utrzymywał, że zapewniano go, że jego broń jest nieszkodliwa.

Ta rzadka wiadomość zszokowała Hollywood i wywołała wezwania do wprowadzenia zakazu broni palnej na planach filmowych. Ale wzbudziło to także wątpliwości amatorów co do tej niskobudżetowej produkcji: niektórzy hollywoodzcy aktorzy donieśli, że zarządzanie bronią palną na planie podlega już surowym zasadom.

Przeczytaj także | Jak Alec Baldwin mógł przypadkowo strzelić z naładowanej broni? Po śmierci autora zdjęć integralność filmu została poddana w wątpliwość

Wiele zwrotów akcji

Rola tytułowa i producent filmu fabularnego Rdza, Alec Baldwin jest śledzony jedynie jako aktor. Jego obrona domaga się szybkiego procesu „Zmniejszenie ryzyka podejrzeń i oszczerstw” przeciwko niemu, co w tej sprawie charakteryzowało się wieloma wahaniami i słabościami ze strony prokuratury.

W kwietniu 2023 roku prokuratura wycofała zarzuty wobec aktora, powołując się na… „Nowe przedmioty” dochodzenie. the Los Angeles Times Wyjaśnił tę zmianę zdania, ujawniając, że broń została zmodyfikowana przed przekazaniem ekipie filmowej, co zwiększało ryzyko przypadkowego oddania strzału.

Prokuratorzy przestrzegli jednak, że śledztwo jest w toku, a aktor nie został uniewinniony. W połowie stycznia w związku z nowymi wydarzeniami postawiono temu ostatniemu nowe zarzuty. Według magazynu różnorodnyNowa ocena przedmiotowej broni, przeprowadzona latem 2023 roku, wykazała, że ​​można z niej strzelać jedynie poprzez naciśnięcie spustu. Ta replika zabytkowego pistoletu, który został uszkodzony podczas testów przeprowadzonych przez FBI w ramach wstępnego śledztwa, znajduje się w centrum wszystkich pytań: całe pytanie brzmi, czy mógł się wysadzić w powietrze.

READ  Tymczasowe aresztowanie Pierre'a Palmede: komik pozostaje w szpitalu

Związek aktorów SAG-Aftra skrytykował ostatnio oskarżenie pana Baldwina, które jego zdaniem opierało się na tej podstawie „Niewłaściwa ocena prawdziwych funkcji aktora”. „Zadaniem aktora nie jest bycie ekspertem od broni palnejOrganizacja podała w komunikacie prasowym. Broń palna jest udostępniana do użytku na planie pod nadzorem kilku specjalistów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczne i dokładne użycie tej broni. »

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Po śmiertelnym wypadku, który miał miejsce podczas kręcenia filmu z Alekiem Baldwinem, warunki pracy stanęły pod znakiem zapytania

Filmowanie zostało wznowione

Rusznikarka filmu, Hannah Gutierrez Reed, również została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci, a jej proces ma rozpocząć się 21 lutego. Podczas wstępnego dochodzenia policja stwierdziła, że ​​to oni włożyli amunicję do broni Aleca Baldwina, a nie do atrapy kuli. Dochodzenie nigdy nie ustaliło, w jaki sposób ostra amunicja mogła znaleźć się na planie, ponieważ dozwolone były tylko ślepe kule.

Uniwersalne zastosowanie

Poranny świat

Codziennie rano znajdziesz w naszym wyborze 20 artykułów, których nie możesz przegapić

Pobierz aplikację

W marcu 2023 roku pierwszy asystent reżysera filmu, Dave Holz, po tym, jak zgodził się przyznać do winy, został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu. Wręczył broń w samym sercu dramatu panu Balwinowi, zapewniając go, że to nic poważnego.

filmowanie Rdza Od tego czasu zdjęcia zostały nabyte i ukończone w Montanie, gdzie wdowiec Haliny Hutchins, Matthew, jest producentem wykonawczym. Pod koniec 2022 roku na mocy porozumienia wycofał zarzuty cywilne wobec Aleca Baldwina, których wysokość nie została ujawniona. Wówczas przypisywał śmierć żony… „Przerażający wypadek”.

Przeczytaj także | Alec Baldwin, Bubba, Al Pacino… seria mrocznych incydentów na planie

Świat z Agence France-Presse

READ  Zespół Eastern Cherokee z Puy de Fou opowiada o atrakcji hrabstwa Sevier