Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alain Finkielkraut zaczyna wierzyć, że jest z powietrza przeciwko Pascalowi Praudowi

Filozof Alan Finkelkraut. – Reitman / Ciba

Księżycowy serial telewizyjny! Akademicki Alan Finkelkraut71 lat był gościem w środę rano od godz Czas na profesjonalistów W CNews. Filozof przez pięć minut myślał, że nie ma go w powietrzu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę powitać Alaina Finkielkrauta z prostego powodu: On bardzo cię kocha i strzela Pascal Braude Dla swojego gościa. Bardzo chciałbym cię usłyszeć, ale nie zawsze cię rozumiem. „

„Tak, ponieważ leci tak wysoko” – odpowiada Alan Finkelkraut. „Nie w tym sensie (…) Wręcz przeciwnie, czasem zdarza mi się, że leci na małej wysokości” – odpowiada dziennikarz. Filozof, udając, że chce odejść, odpowiedział: „Dobra, wynośmy się”. „Zostań, zostań… ale czasami zastanawiam się, dlaczego to powiedział” – kontynuuje dziennikarz. „Nie wkurzasz mnie znowu na Oliviera Duhamela, ale chcę o tym porozmawiać przez chwilę. Będę bardzo publicznie” – przerywa Alain Finkelkraut bardzo znajomym tonem.

„Myślisz, że żartuję”

Dziennikarz oferuje Alainowi Finkielkrautowi odpowiedź na fragmenty jego wywiadu Cel Podkreślmy komentarze, które poczynił w ciągu tygodnia. Filozof potrząsa głową i mówi: „Nie zawsze rozumiesz, bo myślisz, że żartuję. Masz Rioufola i myślisz, że żartuję”.

Pascal Braude chce wrócić do usunięcia Alaina Finkielkrauta z anteny LCI po tym, jak wygłosił kontrowersyjne uwagi w sprawie Oliviera Duhamela, oskarżonego o kazirodztwo wobec zięcia. Pomyślałem sobie: dlaczego on to mówi? W tej kwestii nie ma miejsca na niuanse! Oliver Duhamel ma romans ze swoim pasierbem jako młody nastolatek. To przestępstwo! Pyta Pascal Braude.

„Zaczęło się? „

Alain Finkielkraut prosi nadawcę, aby przestał: „W porządku! W porządku!” „Więc dlaczego próbujesz się zakwalifikować?” Kontynuuje dziennikarz „Zobaczysz”, odpowiada nagle Alan Finkelkraut, opuszczając głowę, zanim zamknie się na długie sekundy w wielkiej ciszy.

Bez odpowiedzi swojego gościa Pascal Braude przypomina nam: „Oto jest pytanie!” Zapada ciężka i zagmatwana cisza. Spiker ponownie pyta: „Panie Finkielkraut?” – Odpowiem… teraz, tam? Zaczęło się? Czy przedstawienie się zaczęło? „Pyta filozof. Ale tak, tak. Pascal Braude potwierdza, że ​​byliśmy na antenie przez pięć minut. Pisarz dochodzi do siebie: „Przepraszam, nie wiedziałem, że serial się zaczął. Odpowiem ci. Surrealistyczna chwila!

READ  Quinté PMU - Predict PRIX DU PORT DU HAVRE 20 października 2022