Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

aktualności | Wirus koronowy: „możliwy” związek między problemami z sercem a niektórymi szczepionkami, według Światowej Organizacji Zdrowia

Przez La Provence (z AFP)

Jest link „Możliwy” Między przypadkami zapalenia w sercu a wstrzyknięciem szczepionki RNA Covid, ale korzyści tych szczepionek przewyższają ryzyko, powiedziała w piątek Światowa Organizacja Zdrowia, potwierdzając amerykańskie doświadczenie.

W oświadczeniu eksperci z Światowego Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Szczepionek Światowej Organizacji Zdrowia wyjaśnili, że w wielu krajach odnotowano przypadki zapalenia mięśnia sercowego – zapalenia mięśnia sercowego – oraz zapalenia osierdzia – zapalenia błony otaczającej serce. , szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

„Zgłoszone przypadki na ogół występowały w dniach po szczepieniu, częściej u młodych dorosłych i częściej po drugiej dawce szczepionki Covid-19 mRNA” oni wskazali.

Po zapoznaniu się z dotychczas dostępnymi informacjami eksperci Światowej Organizacji Zdrowia doszli do wniosku, że „Obecne dane sugerują możliwy związek przyczynowy między zapaleniem mięśnia sercowego a szczepionkami z przekaźnikowym RNA”. Zwracają jednak uwagę, „Korzyści ze szczepionek z przekaźnikowym RNA przewyższają ryzyko związane z ograniczeniem hospitalizacji i śmiertelności z powodu zakażenia Covid-19”.

Eksperci WHO zauważają również, że dostępne dane wskazują, iż bezpośredni przebieg zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia po szczepieniu jest na ogół łagodny i odpowiada na leczenie.

Trwają dalsze działania mające na celu określenie skutków długoterminowych. określają.

READ  Teleskop Hubble'a odkrył największą kometę, jaką kiedykolwiek widziano, i jest ona ogromna