Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogół społeczeństwa w kosmosie „do 2022 roku”?

Rakieta Virgin Galactic wystartuje w niedzielę 11 lipca o godzinie 15:00 (czasu francuskiego) z założycielem Richardem Bransonem na pokładzie. Brytyjski miliarder ma pierwszeństwo dla Jeffa Bezosa, który za kilka dni wyruszy w kosmos z Blue Origin. Ale to Richard Branson otwiera nową erę: erę turystyka kosmiczna. Według Jean-Luca Wibeau, byłego francuskiego przedstawiciela Virgin Galactic, Będzie również dostępny dla ogółu społeczeństwa „do 2022 roku”…gdy ubezpieczenie trafi do urny wyborczej.

2022 wydaje się bardzo bliski, a jednak jednocześnie. Ale postępy Richarda Bransona, Jeffa Bezosa, a także Elona Muska sprawiły, że każdy może postrzegać turystykę kosmiczną jako coś namacalnego.

„To prawdziwa rewolucja”, powiedział w RTL. „Po raz pierwszy udostępniliśmy przestrzeń publiczną”. „W tej chwili niestety nie został jeszcze skomercjalizowany, ma długą historię. To 17-letnia podróż. Ale to wszystko, tym razem to właściwy wybór. „Dobrze, jeśli ktoś jest uprzywilejowany Richard Branson.

Jednak jeszcze zanim turystyka kosmiczna stała się rzeczywistością, bilety zostały zarezerwowane w 43 krajach na całym świecie. Być jednym z pierwszych, którzy będą wędrować w stanie zerowej grawitacji
Trzeba było zapłacić 200 tysięcy dolarów. Ale według Jean-Luca Weibo „ceny eksplodują” z powodu opóźnień, opóźnień i entuzjazmu, jaki wywołuje takie wydarzenie.

Redakcja poleca

READ  Mózg zmienia swoje połączenia w przestrzeni