Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

aktualności | Szczepionka przeciw Covid: wszystkie dawki AstraZeneca są teraz przeznaczone na darowizny

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że wszystkie nowe dostawy do Francji szczepionek AstraZeneca Covid-19 określone w umowie z laboratorium zostały teraz przesunięte na darowizny dla krajów rozwijających się.

Zatrzymaliśmy dostawy, aby skierować dawki do darowiznMinisterstwo wyjaśniło podczas briefingu prasowego online o kampanii szczepień.

w tym tygodniu “Prawie 1 milion dawek AstraZenec„Musi być dostarczony, co będzie”Oznaczone 100% na Covax„Międzynarodowy Organ Solidarności” jest przedstawicielem Ministerstwa Gospodarki i Finansów.

4,5 miliona dawek z anglo-szwedzkiego laboratorium spodziewane w sierpniu pójdzie w ten sam sposób. Szczepionka AstraZeneca, która wykorzystuje technologię wektorów wirusowych, jest używana w kampanii od początku lutego. Jednak wkrótce jego stosowanie ograniczono do osób powyżej 55 roku życia ze względu na bardzo rzadkie, ale poważne skutki uboczne.

Doniesienia te doprowadziły do ​​względnego niezadowolenia populacji z tej szczepionki, co doprowadziło do wskaźników stosowania dawek znacznie niższych niż w przypadku szczepionek RNA (Pfizer i Moderna).

Od 12 lipca system Covax, który miał zapewnić sprawiedliwy dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19 zarówno bogatym, jak i niedostatecznie obsługiwanym krajom, rozdystrybuował ponad 102 miliony dawek szczepionek w 135 krajach.

Od kwietnia, Francja”Sprzedano prawie 5 milionów dawek za pośrednictwem Covax“, Z”Stopniowy wzrost darowiznPrzedstawiciel Percy’ego potwierdził: 100 000 dawek w kwietniu, 500 000 w maju, 2,5 miliona w czerwcu i JunePrawie 3,5 milionaOczekiwany w lipcu.

doW nadchodzących tygodniach i miesiącach będzie nadal rosła„Zwracając uwagę w szczególności, że Francja” – dodał.Chce mieć możliwość podania szczepionek Pfizer i Johnson & Johnson przed końcem lata“.

READ  „Ostateczny los wszechświata zależy od ciemnej energii”.