Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aby chronić Twoje dane, ubezpieczenie zdrowotne zaleca złożenie świadectwa szczepień شهادة

CNIL zwrócił się do rządu o uczynienie papierowej wersji karty zdrowia jako ochrony danych osobowych jako cyfrowej, umożliwiającej ukrycie statusu szczepień

Jest to co najmniej praktyczna odpowiedź na prośbę Krajowej Komisji ds. Informatyki i Swobód (CNIL). W opinii wydanej 13 maja niezależny organ odebrał paszport zdrowia, który od 9 czerwca obowiązuje dla ważnych wydarzeń.

Jeśli komisja z zadowoleniem przyjęła fakt, że aplikacja TousAntiCovid może ukryć informacje zdrowotne Francuzów podczas nadzoru, zażądała ochrony podobnej do formatu papierowego, którego tytuł może odnosić się do szczepień. Ubezpieczenie zdrowotne zaleca więc ukrycie tego przedmiotu poprzez złożenie dokumentu.

Zwiń wokół tablicy profilowej

Przykład świadectwa szczepień (pole identyfikacyjne oznaczone czerwonym polem)
Przykład świadectwa szczepień (pole identyfikacyjne oznaczone czerwonym polem) © Assurance Maladie

„Dla osób, które nie czują się dobrze z technologią cyfrową, nie posiadają smartfona lub posiadają tylko wersję papierową, w przypadku badania konieczne jest zapewnienie alternatywnego rozwiązania przy zachowaniu poufności danych medycznych. zatwierdzone zaświadczenie o szczepieniu poprzez złożenie go, aby pokazać Tylko pole identyfikacyjne (imię, imię i data urodzenia) wraz z matrycą danych (kod QR, notatka redakcyjna) do zeskanowania, które widnieje po lewej stronie dokumentu, „Zdrowie Ubezpieczenie wyjaśnia BFMTV.

Przypominamy, że karta zdrowia ma postać kodu QR zapisanego na dwóch rodzajach dokumentów: zatwierdzonym negatywnym teście lub świadectwie szczepień wydawanym przez kasę chorych i dostępnym na platformie Ameli. Dwa dokumenty, które można wykorzystać w formacie papierowym, ale także zaimportować do aplikacji TousAntiCovid, skanując drugi kod QR obok pierwszego.

Zrzut ekranu TousAntiCovid
Zrzut ekranu z TousAntiCovid © Assurance Maladie

Aby operatorzy odpowiedzialni za weryfikację karty zdrowia nie wiedzieli, czy uczestnik został zaszczepiony, czy nie, aplikacja TousAntiCovid umożliwia wyświetlanie tylko kodu QR, bez odniesienia do jego źródła (badania lub szczepienie). Prawdopodobieństwo, że zaszczepieni uczestnicy nie będą musieli posługiwać się dokumentem w formie papierowej, który widnieje w tytule „Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid-19”.

READ  Korelacja ilości cząstek plastiku w stolcu

Aby uszanować żądania CNIL dotyczące prywatności, można by rozważyć inne metody, na przykład dostarczając wersję PDF drugiego dokumentu, pokazującą tylko kod QR oprócz pierwszego lub wizualnie formatując wyniki. Testy – prowadzone przez inną platformę o nazwie Sidep – i szczepienia. CNIL będzie teraz musiała ocenić, czy ta metoda składania jest wystarczająco solidna, aby zapewnić odpowiednią ochronę danych osobowych.