Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

6 Narodów 2024 – „Gregory Alldrete bardzo martwił się reakcją Charlesa Ollivona”: Fabien Galthie przygląda się zmianie kapitana w 15. meczu we Francji

6 Narodów 2024 – „Gregory Alldrete bardzo martwił się reakcją Charlesa Ollivona”: Fabien Galthie przygląda się zmianie kapitana w 15. meczu we Francji

W ekskluzywnym wywiadzie dla Midi Olympique Fabien Galthie powrócił do wyboru awansowanego Gregory'ego Alldreta na kapitana francuskiej XV. Trener The Blues przyznał, że rodzina Rochletów obawia się reakcji Charlesa Ollivona.

Oprócz nowych twarzy, które dołączą do francuskiej grupy (Deportiere, Abadie, Halagaho…), jest to główna niespodzianka w składzie Fabiena Galtiera rywalizującego w Pucharze 6 Narodów 2024. Gregory Alldrete będzie kapitanem drużyny Blues podczas zawodów. Trzeci pomocnik w grupie Francji przesuwa się lekko do przodu i często spisuje się bezbłędnie na boisku.

W wywiad Którą przyznał Medi Olympique, a francuski trener tak uzasadnił swój wybór: „Wspólnie pracowaliśmy nad ustaleniem, kto zostanie następcą Antoine’a. […] Charles Ollivon jest liderem cieszącym się dużym uznaniem wśród współpracowników i personelu. Jest czołową postacią piętnastego statku Francji. Jednocześnie jednak chcieliśmy także rozwijać przywództwo wśród tych graczy na stanowiskach kierowniczych. Po kilku dyskusjach pomyśleliśmy, że dobrze byłoby, gdyby władza została przekazana pomiędzy Republiką Południowej Afryki a Irlandią pomiędzy ostatnim meczem Pucharu Świata a pierwszym meczem turnieju. „Ustaliliśmy, że Greg Aldrete przejmie obowiązki”.

„Greg bardzo martwił się reakcją Charlesa”.

Z 45 selekcjonerami na swoim koncie Rochelais jest jednym z liderów The Blues od chwili objęcia sterów przez Fabiena Galthieta. Znaczenie opisane przez tego ostatniego: „Poziom gry Grega jest naprawdę kluczowy. Jego wiek (26 lat) może sugerować, że w 2027 roku będzie stanowił około 70–80% zespołu w Australii. Oczywiście z całego serca mam nadzieję, że uda mi się utrzymać Charles aż do Pucharu Świata, ale Greg jest od niego o cztery lata młodszy.” Lata i nadeszła jego kolej, aby przejąć kierowanie zespołem ze względu na swój rozwój.

Nominację tę można postrzegać jako odrzucenie Charlesa Ollivona. Toulonnais został mianowany kapitanem drużyny na początku 2020 roku, po przybyciu Galthiera. „Był zadowolony z nominacji Grega. Jednak był bardzo zaniepokojony reakcją Charlesa. Pod tym względem nasze spotkania również były bardzo dobre”.

19 sierpnia Aldrete zdobył swój pierwszy stopień kapitana drużyny Blues w meczu przeciwko Fidżi w Nantes (zwycięstwo 34-17). Musi zatem rozegrać swój drugi mecz z Irlandią 2 lutego. Początek długiej serii?

READ  transfery | Loïs Openda - Leipzig zaatakuje napastnika Lens stawką 40 milionów