Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5578 nowych infekcji w ciągu 24 godzin, 27 zgonów we francuskich szpitalach

Aktualizacja statusu – Nowe miary, nowe raporty i najważniejsze informacje: Le Figaro Ocenia najnowsze wydarzenia związane z pandemią Covid-19.

Koniec stanu wyjątkowego na Reunion, w kierunku rozszerzenia pozwolenia zdrowotnego na całą Francję, obowiązkowe pozwolenie zdrowotne dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego od piątku we Włoszech… Le Figaro Oceniono w środę, 13 października, aby uzyskać najnowsze informacje dotyczące covid-19 pandemia.

1091 pacjentów na oddziale intensywnej terapii we francuskich szpitalach

Epidemia nadal spada we Francji, gdzie w środę w szpitalu przebywa 6601 pacjentów, w tym 219 od poprzedniego dnia. A we wtorek było ich 6629. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej leczy się 1091 osób – w ciągu ostatnich 24 godzin przyjęto tam 58 osób – w porównaniu do 1111 dzień wcześniej. Ponadto 27 osób zmarło z powodu Covid we francuskich szpitalach w środę, według francuskiego zdrowia publicznego, zwiększając liczbę zgonów do 90 280 zgonów w szpitalach od początku epidemii. Ponadto w środę odkryto 5578 nowych przypadków Covid-19, w porównaniu z 5880 dzień wcześniej i 4946 w ostatnią środę.

Przedłużenie pozwolenia zdrowotnego zatwierdzonego przez Radę Ministrów

Projekt ustawy przedłużający się do 31 lipca z możliwością korzystania z pozwolenia zdrowotnego został przedstawiony w środę rządowi. Rzecznik rządu Gabriel Atal potwierdził przedłużenie na zakończenie rady Do 31 lipca 2022 r.. „Akceptujemy naszą odmowę rozbrojenia zdrowia, co byłoby bardziej niż pospieszne w obliczu epidemii, która wielokrotnie nas zaskakiwała i która przede wszystkim się nie skończyła”. Ale korytarz zdrowia będzie „Podniesione tak szybko, jak to możliwe”, Powiedział.

“Zobacz też – Covid-19: Gabriel Atal ogłasza „możliwość” korzystania z pozwolenia zdrowotnego do 31 lipca 2022 r.

READ  Izrael testuje latający laser do zestrzeliwania dronów

Zakończenie stanu wyjątkowego na Reunion

Rząd powiedział, że francuska wyspa Reunion została zwolniona ze stanu zagrożenia zdrowia ogłoszonego 13 lipca z powodu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dekret o jej zakończeniu musi zostać zatwierdzony przez Radę Ministrów w środę.

Senat odmawia obowiązkowym szczepieniom

Senat, zdominowany przez prawicową opozycję, odrzucił w środę projekt ustawy o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla wszystkich przeciwko Covid-19, broniony przez ugrupowanie socjalistyczne, które znalazło się w izolacji od tego stanowiska.

Socjalistyczni parlamentarzyści dzwonią od lata Stopniowe zaangażowanie w powszechne szczepienia przeciwko temu wirusowi. Tekst, który jest sprawdzany przy pierwszym czytaniu w kontekście “specjalność” Grupa parlamentarna, której celem jest uzupełnienie artykułu ustawy Prawo Zdrowia Publicznego dotyczącego obowiązku szczepień przeciwko błonicy i tężcowi o szczepienie przeciwko Covid-19. Lider socjalistycznych senatorów Patrick Kanner bronił wyboru “przejrzystość” I stąd “Przezroczystość”, wierząc, że z pozwoleniem zdrowotnym rząd ma „Zażądali, aby Francuzi zaszczepili się pośrednio”.

Pracownik szpitala odmówił zakwestionowania obowiązku szczepienia w sądzie

Sędzia doraźny w Sądzie Administracyjnym w Wersalu odrzucił w środę odwołanie pracownika szpitala, który odmówił szczepienia przeciwko Covid-19, który zakwestionował zawieszenie jej umowy i wypłatę jej wynagrodzenia. Ten Agent Zarządzający Nord-Essonne Hospitals Group (Ogólny) sprzeciwia się zawieszeniu w stosunku do niego pod koniec września przez jego kierownictwo, które oskarża go o nieprzestrzeganie obowiązku szczepień personelu szpitalnego.

Apelacja do Sędziego Sądu Administracyjnego, która pozwala na wydanie orzeczenia w ciągu kilku dni, miała na celu cofnięcie zawieszenia do czasu kolejnej, późniejszej decyzji co do meritum, jak twierdzi pełnomocnik pracownika Me Rudyard Bessis, który teraz planuje kontynuować postępowanie . w Radzie Państwa. Uzasadniała potrzebę podjęcia pilnej decyzji o zatrzymaniu jej pensji i pozbawieniu jej dochodów. W postanowieniu o odmowie sędzia twierdzi, że pracownik „Postawiła się w sytuacji awaryjnej, o którą wzywa”. Bo szczepienie to obowiązek szpitalny „Biorąc pod uwagę kilkutygodniowe opóźnienie”.

“Zobacz też – Obowiązek szczepień, zwolnienie lekarskie: Czy boimy się nowych złamań?

READ  Dania na stałe porzuciła szczepionkę AstraZeneca, pierwszą tego rodzaju w Europie

Stowarzyszenia w Baka ostrzegają, że „społeczne konsekwencje wirusa Covid są trwałe”

Społeczne konsekwencje kryzysu zdrowotnego są trwałe. Stowarzyszenia walczące z ubóstwem w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże zaapelowały w środę w Marsylii o ustanowienie Regionalne Obserwatorium Skrajnego Ubóstwa.

„Słyszymy trochę muzyki, że kryzys zdrowotny, nawet jeśli to nieprawda, został rozwiązany i że kryzys społeczny i jego konsekwencje zmniejszyły się, ale to wcale nie jest prawda”Potwierdził to Christophe Davies, prezes Alert Rally, który zrzesza francuskie stowarzyszenia walczące z ubóstwem i wykluczeniem.

Według prognoz opublikowanych na początku października przez Narodowy Instytut Statystyczny,Gdzie jest szok? Covid-19 musi być nadal konsumowany. Oczekuje się, że dzięki silnemu ożywieniu zatrudnienia, stopa bezrobocia gwałtownie spadnie ze spadku do 7,6% w trzecim kwartale, przewiduje INSEE. „Oprócz przewlekłego kryzysu dodano ostry kryzys, a wirus Covid wzmocnił to zjawisko, czyniąc niewidzialnych ludzi widocznymi”. Karen Rolland, prezes Médecins du Monde, powtórzyła, ale „Konsekwencje społeczne, nie skończyliśmy tego widzieć”.

Paszport zdrowia wymagany do pracy we Włoszech

Pozwolenie zdrowotne staje się obowiązkowe od piątku we Włoszech dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego, co ma zachęcać do szczepień, ale spotyka się z sprzeciwem milionów pracowników.

“Zobacz też – We Włoszech tysiące protestujących zgromadziło się przeciwko karcie zdrowia

Porty na świecie są stale zatłoczone

Zatłoczenie w portach na całym świecie, które zmusiło kilka kontenerowców do przekierowania się z Anglii do portów europejskich, będzie trwało przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy, poinformowało w środę AFP Brytyjskie Stowarzyszenie Portów.

Ta sytuacja trwa nadal „Od ponad roku” Jest to związane z globalnymi zakłóceniami ruchu spowodowanymi przez pandemię i „potrwa jeszcze 6 do 9 miesięcy” – powiedział Mark Symonds, dyrektor do spraw zagranicznych BPA. Według niego blokada nie ogranicza się do Wielkiej Brytanii i sytuacji Dużo gorzej w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

READ  Joe Biden krytykuje ze wszystkich stron, przegrywa w sondażach

Ponad 4,8 miliona zabitych

Pandemia zabiła co najmniej 4 861 478 osób na całym świecie od końca grudnia 2019 r., wynika z raportu opublikowanego przez AFP z oficjalnych źródeł, w środę o 10:00 GMT. Stany Zjednoczone są najbardziej śmiercionośnym krajem, w którym zginęło 716.479 osób, za nimi plasują się Brazylia (601.398), Indie (451.189), Meksyk (282.773) i Rosja (219.329).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, że skutki epidemii mogą być dwa do trzech razy wyższe.