Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

12 zabitych w Ekwadorze po trzęsieniu ziemi o sile 6,5 w skali Richtera

12 zabitych w Ekwadorze po trzęsieniu ziemi o sile 6,5 w skali Richtera

W sobotę 12 osób zginęło w Ekwadorze po trzęsieniu ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera.

Co najmniej 12 osób zginęło w sobotę w trzęsieniu ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera w południowym Ekwadorze, które nawiedziło również Peru – wynika z oficjalnego raportu.

„W tej chwili mamy 12 zabitych” – poinformowała prezydencja Ekwadoru na Twitterze, w tym 11 w Oro i jeden w Azuay. Trzęsienie ziemi zraniło również co najmniej jedną osobę i spowodowało szkody materialne.

To trzęsienie ziemi, które miało swoje epicentrum w południowym Ekwadorze, uszkodziło również wiele budynków. Władze Ekwadoru poinformowały, że trzęsienie o sile 6,5 stopnia w skali Richtera zostało zarejestrowane o godzinie 12:12 czasu lokalnego (1712 GMT) w ekwadorskiej gminie Palau, około 140 kilometrów od portu Guayaquil i na głębokości 44 kilometrów.

Odczułem kilka wstrząsów wtórnych

Amerykański Instytut Sejsmologiczny (USGS) ocenił magnitudę na 6,8 w skali Richtera, peruwiańskie władze sejsmologiczne podały ją na 7,0. Według ekwadorskiego Sekretariatu ds. Zarządzania Ryzykiem jedna osoba zginęła w Cuenca (południe) i trzy inne w okolicy, gdy zawalił się budynek.

W Peru dyrektor Narodowego Centrum Sejsmologicznego, Hernando Tavera, powiedział radiu RPP, że nie odnotowano żadnych obrażeń i „nie było znaczących szkód”.

Wstrząsy wtórne były odczuwalne przez ludność, a Instytut Oceanograficzny i Antarktyczny Marynarki Wojennej Ekwadoru potwierdził, że trzęsienie „nie spełnia warunków niezbędnych do wywołania tsunami” na Oceanie Spokojnym.

Peru i Ekwador leżą na Pacyficznym Pierścieniu Ognia, głównej strefie sejsmicznej, która biegnie wzdłuż zachodniego wybrzeża kontynentu amerykańskiego.

Jane Bullant, AFP Dziennikarz BFMTV

Najważniejsze elementy

READ  „Izraelscy ekstremiści” podpalili biura UNRWA we Wschodniej Jerozolimie