Zwycięzca Angers, En Avant Guingamp, rozpoczyna przygotowania prawą nogą

mecz towarzyski. EA Guingamp – Angers Sco: 1-0

„Widzieliśmy to, co chcieliśmy zobaczyć”: Stéphane Dumont wyraził zadowolenie z pierwszego meczu towarzyskiego drużyny EAG, zdobywcy tytułu Angers-Sco (1-0), w sobotę przy stole bilardowym regionalnego centrum technicznego Henri-Guérin w Plufragán.

Dwukrotny, 30-minutowy „ulepszony trening”, który „zwieńczył dobry pierwszy tydzień przygotowań”.

Ta opozycja pozwoliła po raz pierwszy zobaczyć urugwajskiego pomocnika Jonathana „Bucha” Iglesiasa w jego nowych barwach, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch rekrutów na trybunach, a mianowicie Florenta Dubarchy’ego – „który musiał zadowolić się historią medyczną – i Amadou Sagna, nowo przybyła.

Pierre Lemonnier również zdołał znaleźć rytm, prawie dziesięć miesięcy po tym, jak zerwał więzadła krzyżowe w kolanie we wrześniu 2022 roku przeciwko Saint-Etienne. Obok niego w środkowym zawiasie Arthur Vitelli (wypożyczony w zeszłym sezonie w Polsce do Podbeskidzia Bieslko-Biała) wykorzystał brak pozycji, aby wykorzystać czas gry, podobnie jak nowy zawodowy Lucas Maronier jako lewy obrońca.

„Znajdź punkty orientacyjne”

Ogólnie rzecz biorąc, Stéphane Dumont był w stanie spokojnie pracować z grupą prawie niezmienioną od zeszłego sezonu. „Pomysł polegał na znalezieniu rytmu” — wyjaśnia. Znalazłem go pod względem inwestycji, stanu umysłu, spójności i komunikacji, tak jak go zostawiłem. Mieliśmy okazję zobaczyć wszystkich przez 30 minut, aby zorientować się w sytuacji. »

Ta sama historia dla byłego Angevina, Vincenta Manceau: „Grupa niewiele się zmieniła, znamy się dobrze, nawet jeśli jest ich 2-3. To pozwoliło nowicjuszom szybko zintegrować się z grupą. Dobrze jest wygrać, zwycięstwo potwierdza dobry pierwszy tydzień pracy.”

Na przykład znaleźliśmy Hugo Picarda uderzającego piłkę lewą stroną i zdecydowanego Jeremy’ego Levolante. Wystrzelony z tyłu przez Maxime’a Barthelemy’ego, kapitan Guangamp oszukał bramkarza Angevin Melvina Zengę (44) strzałem, który obronił Raulisoa w drugiej połowie.

READ  Thofen, kłótnia na treningu!

Guingampais pojadą teraz do Quiberon w Morbihan na trening wytrzymałości w poniedziałek i wtorek, zanim przejdą do drugiego towarzyskiego meczu z Le Mans w piątek (17:00, za zamkniętymi drzwiami) na Pro Park.

Certyfikat techniczny

Bramka. EA Guingamp: Livolant (44′).

Skład pierwszej połowy: Basilio – Manceau, Vitelli, Lemonnier, Quemper – Luvambu, Louiserre, Iglesias, Picard – Courtet, Guillaume.

Skład drugiej połowy: Marc – Sevis, Gomis, Rio, Maronnier – Roux, Margham, Le Norman, Barthelemy, Levolant, Sewe.

Ostrzeżenia. EA Guingamp: Quemper (18′), Vitelli (25′).