Maroko koronowane u siebie!

W meczu finałowym, który spełni wszystkie swoje obietnice, Maroko znokautowało obrońcę tytułu, Egipt (2:1 rano), w sobotę 8 lipca 2023 roku u siebie, w ogrodzie kompleksu Moulay Abdellah, i podniosło pierwsze Puchar Narodów Afryki U-23. data. Szybko spadł do 10 po tym, jak ich najlepszy strzelec został wyrzucony z boiska, a Egipt przeszedł do dogrywki dzięki genialnej inspiracji Ezza Abdo.

Sędzia wyklucza zarejestrowanego asystenta wideo!

Trzy minuty. Tyle czasu zajęło Egiptowi postawienie kraju gospodarza w tarapatach. Korzystając z odzyskania piłki w marokańskim obozie, po wysokiej presji zapoczątkowanej przez Osamę Faisala, Ahmed Atef już wypchnął Bilarocha na pokaz (3H). Cubs odwrócili się dzięki tej pierwszej dużej egipskiej okazji. Jednak posiadanie było bezowocne i po długiej serii poziomych zagrań piłka wróciła do przeciwnika. I chociaż marokańska machina działała wolno, faraonowie nie wahali się zainicjować spotkania. W błyskawicznym kontrataku Mahmoud Sabre wystrzelił petardę w siatki klimatyzowanej i klimatyzowanej Białorusi na Stade Moulay Abdellah (0-1, 10).H).

Jednak mecz szybko stał się tragiczny dla napastnika. Zachwycony pomocnik Pyramids FC był później winny nadmiernego zaangażowania i po obejrzeniu VAR-u odebrał czerwoną kartkę za niebezpieczną podeszwę nad kostką Eza Abde (18H).

Maroko zapala płomień

Gra stała się bardziej nierówna, przerywana atakami Jazzara na Ezza Abdela – w tym przypadku celem ataku Mohameda Shehaty (35).H) – oraz poprzez starcia między graczami, które czasami prowadzą do kłótni. Wydawało się, że Egipcjanie stracili nerwy i zakończyli grę krótko po pół godzinie gry. Rzeczywiście, po milimetrowym dośrodkowaniu od Al Khanousa z prawej strony, Yannis Bakraoui wznowił płaską stopą przeciwko Hamza Alaa z bliskiej odległości (1) . 1, 37H). Tym samym Egipt stracił swoją pierwszą bramkę w Pucharze Narodów Afryki U-23. Była również bardzo bliska stracenia drugiego gola na krótko przed końcem pierwszej połowy, kiedy Saibari nie zdołał idealnie kontrolować środkowej obrony linią Ezza Abdo (45).H+5).

Maroko na finiszu starań

Tuż po zakończeniu pierwszej połowy tempo nieco spadło, ale nie napięcie, ponieważ egipski trener otrzymał ostrzeżenie za wyzywanie sędziego (62).H). Gospodarze postawili na egipską obronę. Faraonowie stopniowo zjadali zegar, przeprowadzając kilka sporadycznych ataków. Tym samym po genialnym podaniu Alkhnoos Saibari znalazł się sam przed bramkarzem, ale zawodnik PSV stracił kontrolę i zmarnował wyraźną okazję do zdobycia bramki (83).H). Mahmoud Jihad odpowiedział mu krokiem, strzałem nieco z dala od bramki (88H). W doliczonym czasie gry El-Wazzani uderzył z bliskiej odległości Hamza Alaa, który wspaniale zareagował, ratując swój zespół i doprowadzając ich do dogrywki (90).H+1). Jednak woźny tylko przesuwał termin. Ponieważ pod koniec pierwszej dogrywki, Ezz Abdo, z rzutu wolnego, sprytnie odwrócił Targallen, który znalazł drogę do siatki, wspomagany przez piłkę ręczną Hamza Alaa (2-1, 105.H+3).

Drugie rozszerzenie niczego nie zmieni. Maroko wygrywa kostium i tym samym wspólnie z kibicami świętuje swój pierwszy w historii Puchar Narodów Afryki U-23.

READ  Igrzyska Olimpijskie: Jessica Klimkett z brązem tworzy historię kanadyjskiego judo