Zwycięstwo Hiszpanii, zwycięstwo Słowacji i Polski

Będziemy musieli poczekać do dwóch ostatnich meczów pierwszej rundy Euro, aby dowiedzieć się, gdzie i przeciwko komu szwajcarska drużyna rozegra swoje 16 rund. Być może zostało to skorygowane z Eblocka grupy E, ale musiałoby zakończyć się gorszym wynikiem niż trzecia Finlandia (3 punkty, różnica bramek -2). Polska pokonałaby Szwecję, która przegrała 3:2. Następnie Słowacja będzie musiała stoczyć dobrą walkę z Hiszpanią, która w końcu odgryzie się, strzelając pięć bramek, aby podpisać dużą kartę pierwszego meczu.

Przeczytaj także: Dla La Rose tradycyjny ciężar

Jak dotąd ludzie Louisa Enrique byli najbardziej rozczarowani. Szwedzki start nie mógł wrócić do tylnych baz (0-0). Testował Polak Robert Lewandowski (1-1). Przed ostatnim meczem, przeciwko słowackiej selekcji, zostaną całkowicie wyeliminowani, bo nie ma powodu, by nie wierzyć w ich szanse.

Nieszczęśliwy bohater

Od początku gry Hiszpania przeniosła się do obozu przeciwników. Dziesięć minut później sędzia poprosił o pomoc wideo i otrzymał (logiczną) grzywnę. Ale Alvaro Morata nie zawiódł Martina Dubrovki, a jego zespół może bać się uderzyć w kolejną noc bez dowiedzenia się, co jest w Bushu. Niektóre z zebranych okazji dodatkowo wzmocniły to uczucie. Ale gra przybrała inny obrót.

Waleczność Do tej pory słowacki bramkarz pokonał samego siebie, wrzucając piłkę do własnej klatki, która wypadła z poprzeczki. Kogut Cole’a. Na szczęście dla niego wynik się nie skończył. Zdecydowanie wysoko w grze, La Rose podwoił stawki na krótko przed przerwą, zastępując Summer Imeric Laport (hiszpański obywatel turnieju). Przed drugim autocolem dodali sporo soli w drugiej połowie dzięki Pablo Sarabia i Ferranowi Torresowi – tym razem Juraja Kukki – nadając wynikowi ostateczny wygląd.

Jednak ta karta nie wystarczyła, aby Hiszpania znalazła się na czele grupy, a Szwecja zdominowała Polskę. Robert Lewandowski w 84. minucie zredukował swoją drużynę do 2-2, ale Victor Clausen odnalazł bramkę i powstrzymał zwycięstwo. Chociaż Szwecja nie zna jeszcze swoich przeciwników w następnej rundzie, Hiszpania wie, że 28 czerwca zmierzy się z Chorwacją w Kopenhadze. Słowacja i Polska zostają wyeliminowane.

READ  „Zielona granica” to poruszający film o kryzysie migracyjnym tworzącym twardą prawicę w Bristolu w Polsce