Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zołotij, „złoty człowiek” ukraińskich sił specjalnych

Zołotij, „złoty człowiek” ukraińskich sił specjalnych

Na jego czapce widnieje godło ukraińskich sił specjalnych: „Nie umieraj więcej niż raz„. Przez sześć miesięcy Zolote operował na terytorium wroga, ryzykując życiem. Jego pseudonim oznacza”Złoty człowiekOd początku wojny przekraczał linię frontu około trzydziestu razy. „Czasami przechodzimy przez pola minowe. Jeśli zobaczysz, jak przez nie przechodzimy, rozśmieszy Cię to. Używamy prostej wędki, aby wypłukać materiały wybuchowe. Nic więcej”.

„Kiedy przechodzisz na drugą stronę, głównym celem nie jest dać się złapać. Albo ci się uda, albo musisz zabić wrogich żołnierzy”.

dumnie, Pokazał na swoim telefonie komórkowym zepsuty rosyjski czołg Podczas niedawnej operacji zginęło trzech młodych żołnierzy. Zaplanowaliśmy zasadzkę na trasie, którą ten czołg zwykle pokonujeŻołnierz mówi. Wystrzeliliśmy dwa razy z wyrzutni rakiet, żeby jej nie uszkodzić. Dowódca czołgu i działonowy uciekli. Zabiliśmy ich, a potem weszliśmy.

„Podłożyliśmy ukraińską flagę i odstawiliśmy czołg, jak trofeum, po naszej stronie, przemierzając pozycje wroga”.

Przegląd wyposażenia Żołotija, żołnierza ukraińskich sił specjalnych.  Obserwuj Ulubione

Udana misja, przeprowadzona bez wahania, nawet jeśli była Są chwile, kiedy nic nie idzie zgodnie z planem, a przybliżone oszacowanie jest kosztowne. Właśnie zabraliśmy wioskę, sprzątaliśmy to miejsce, ale nie przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwaZolote mówi. Rosjanie na nas czekali. Strzelali z wyrzutni rakiet. Mój przyjaciel zginął na moich oczach. Spanikowałem, ale pozbierałem się.”

– Teraz się nie boję. Będę walczył do ostatniego naboju o moich poległych towarzyszy.

Na początku wojny oddział Zolote liczył 23 ludzi. Z początkowej siły roboczej jest teraz tylko pięciu. Ale ten wojownik twierdzi, że jego jedyna jednostka zabiła 120 wrogów i zniszczyła około dwudziestu maszyn.

Wojna na Ukrainie: Zolote, „złoty człowiek” ukraińskich sił specjalnych – raport Thibo Lefevre i Erica Odry


słuchać

READ  W e-mailu profesor Delfresi powiedział, że był pod „presją polityczną” w związku z hydroksychlorochiną