Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znaczenie Chantal Frank, córki RBO

Znaczenie Chantal Frank, córki RBO

Podczas każdej z (wielu) ceremonii pracy Rock et Belles Oreilles wśród uczniów grupy pojawia się to samo pytanie: kim jest Chantal Frank, córka trójkąta pięciokątnego? ” JA To było Kto się zakłada – odpowiada z dużą dozą autoironii byłego humorysty, który dołączył do niego przez telefon podczas obchodów 40.mi Rocznica założenia grupy przez Andre J. Ducharme, Bruno E. Landry, Guy A. LeBage i YB. Pelletier.

Noovo wyemituje 24 maja RBO – Top 40, Która nie jest właściwie listą ich najbardziej „zakręconych” momentów, która jest ciasną kolekcją rysunków, które teraz należą do słynnej beletrystyki Quebecu, fragmentów występów telewizyjnych, a także krótkich, niepublikowanych momentów. Okazja do przypomnienia wyjątkowego talentu Chantal Franck, której przeciętny francuski bohater Mollo, podobnie jak jej wcielenia Rin Malo czy Natalie Petrovsky, niewątpliwie stanowiłby dobry charakter, gdyby miał powstać prawdziwy skład najlepszych RBO.

„Śmiech Chantal. Jego śmiech”, Yves P. Pelletier z wdzięcznością w głosie opowiada o osobie, która jako pierwsza posłuchała programu stworzonego na CIBL przez Richarda Z. Siroisa i Guya A. Lepage’a, a potem pracowali tam regularnie, zanim jego status oficjalnego członka został uregulowany w 1987 roku. „To było bardzo silne i radosne reakcje, jakie dałem na to, co zrobiliśmy w radiu. Zawieszenie. »

„Ale tym, co mnie zdziwiło, było to, że zajrzałem do naszych archiwów” – kontynuuje osoba, która spotkała RBO – Top 40Taką legitymizację na poziomie gry nadała całej produkcji, kiedy w 1986 roku zaczynaliśmy telewizję. To pracowita dziewczyna Chantal, która dąży do perfekcji, opracowała sposób, aby to naśladować. [visionner sur avance rapide des images de sa “victime” afin de capter ses tics et mimiques] I stwórz symulowany efekt w grupie. „

READ  Valerie Benetton i François Cluzet: Ich najstarszy „maniak” pokonał straszną chorobę

Ale skąd się biorą umiejętności naśladowania kogoś, kto studiował socjologię na Uniwersytecie w Montrealu? Z chęci uwolnienia się od akcentu, który nabyła w College of Marie-de-France, do którego przysłali ją rodzice, polscy imigranci. „W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że w Quebecu nie było dobrze mieć francuski akcent” – wspomina. Zapytałem o godzinę na ulicy i odpowiedziałem [elle prend un gros accent joual] : „Jesteś Francuzem?” Postanowiłem nauczyć się akcentu z Quebecu. Słuchałem piosenek Beau Dommage i ćwiczyłem mówienie „Sunday in the Sawyer …”

Planeta Chantal

Jeśli czterech głównych członków RBO nadal kręci się wokół telewizji i humoru, Chantal Frank, to nie była członkiem zarządu od czasu, gdy zagrała razem z nią. 2009 poprawione i poprawione W zielonej kurtynie. „Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, niż dzwonić do Chantal i pytać ją za każdym razem„ Chcesz wziąć udział? ” „”, Mówi Yves Pelletier, pamięta na przykład zaproszenia wysłane do swojego byłego współpracownika podczas tworzenia Do widzenia, do widzenia 2006 I 2007. „Wiem, że Chantal jest dziewczyną o żywej wyobraźni, ale jest też bardzo introwertyczna. Zawsze nazywa się Chantal.” Yves Pelletier nazywa Planet Chantal. „I się roześmiała.”

W 2014 roku Mitsuo wcielił się w postać Molota zamiast festiwali podczas Singing Tour Tunezja Został wtedy utracony na cześć Chantal Frank, która była w tłumie. Wyjątkowo zgodziłaby się nakręcić krótką kapsułę, która jest pokazywana podczas wznowienia tego samego programu w Bell Center i Videotron Center, co jest rzadkim problemem w jej uznaniu.

„W ogóle nie chcę być na scenie ani przed kamerą” – mówi. Bo wiem, że przez dwa miesiące wcześniej będę cierpieć na bezsenność, a potem przez dwa miesiące będę kulą niepokoju, bo będę pewien, że nie jestem dobry. Myśl o byciu przed tłumem lub kamerą sprawia, że ​​jestem nieszczęśliwy. „

READ  Cyril Hanoune ponownie starł się z Jeanem-Lucem Mélenchonem, co rozwścieczyło internautów

Jak wyjaśnimy to, co wydaje się radykalną zmianą w stosunku do światła? „Zawsze uważałem, że nie jestem dobry” – odpowiada poważniej Chantal Frank. „Trudno mi było patrzeć na siebie. Wiem, że w pewnym momencie mężczyźni mieli dość mówienia mi„ Tak, Chantal, miałem rację ”. I zrozumiałem, że im to przeszkadzało. Przestałem mówić, że nie myślę Byłem dobry, ale nie przestawałem. Pomyśl o tym ”.

Nie ma wątpliwości, że Lucy Joubert, profesor francuskiego wydziału na Uniwersytecie w Ottawie, nie zgadza się z orzeczeniem. W 2019 roku jest współredaktorem zespołu Rock i piękne uszy. Analiza pracy grupy mitycznej (Redaktor Lévesque) Podpisał artykuł zatytułowany „Chantal Francke, córka RBO: feministyczny kierunek? „

Nie chcę już w ogóle być na scenie ani przed kamerą. Bo wiem, że przez dwa miesiące wcześniej będę cierpieć na bezsenność, a potem przez dwa miesiące będę kulą niepokoju, bo będę pewien, że nie jestem dobry.

„Fakt, że ona tam jest, pozwala mi czytać różne szkice RBO, tak jakby postacie kobiece były grane przez mężczyzn” – zapewnia. Nie wolno też myśleć, że obecność kobiety na liście usunęła niektóre żarty. RBO śmiali się z feminizmu, ale w sposób, którego nie można ich winić. Nie kpili z feminizmu, tylko kpili z niezdarnych form, jakie może przybierać feminizm. Kiedy przekonali Molota, żeby powiedział, że dzięki emancypacji kobiet, śmieją się z przywrócenie feminizmu ”.

Chantal Frank mówi, że zbyt mocno nalegała, by jej koledzy nie grali podczas parodii klipu Po prostu nie do odparcia (stało się Jestem nieredukowalny) Roberta Palmera, który śpiewał przed grupą młodych kobiet o szklanych oczach. „Teledyski były stosunkowo nowym zjawiskiem i byłem zdumiony, jak często dziewczyny zdejmują ubrania. Na początku kręcenia faceci chodzili za mną i powiedziałem:„ Nie, chcę, żebyś był brudny jak brudny dziewczyny w prawdziwym teledysku ”.

READ  Monica Erima, od księgarni do hipertransmisji

inna osoba

W 1993 roku Chantal opuściła RBO z ambicją odgrywania dramatycznych ról. „Ale tak się nie stało” – pożałowała, a ja wybuchłem śmiechem. „Pamiętam przesłuchanie z menadżerem Wlać Niezbyt subtelne w jedzeniu kanapki i nigdy nie patrzeniu na mnie. Nie miałem pewności, czy pójść i sprzedać swoją kandydaturę. Nie wystartował. „

Wraca do pisania do seriali młodzieżowych (m.in. Watato I RUmur), „Wtedy też warunki się tam pogorszyły”. Obecnie pracuje jako asystentka administracyjna w Quebec Association for Early Childhood Centres. Oczywiście koledzy często pytają ją o jej przeszłe życie. „Jest wielu, którzy opowiadają mi o rysunkach, których nie pamiętam. Nie chodzi o to, że zaprzeczam swojej przeszłości, ale jestem tak daleko, że czuję, jakby ktoś mówił do mnie o innej osobie. Nie mówię wszystkiego jest w porządku w moim życiu, ale jestem szczęśliwy, wszystko w porządku ”.

Ulubiona postawa przeciwko RBO? Ten widz. „Byłem tam w 2015 roku w Bell Center z synem [dont le père est Richard Z. Sirois et qui est donc un pur produit RBO]. Zaśpiewałem wszystkie melodie, które znałem na pamięć. To było naprawdę zabawne. „

RBO – Top 40

Novo, 24 maja, godz. Dołącz do Noovo.ca i Crave.