Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja Junior: Zawody odbędą się 19 grudnia w Paryżu

19. edycja Eurowizji Junior odbędzie się 19 grudnia w Paryżu. W zeszłym roku Francuzka Valentina wygrała konkurs muzyczny.

France Télévision i EBU ogłosiły w komunikacie prasowym, że „po tym, jak Valentina, która reprezentowała Francję, wygrała ostatnią juniorkę Eurowizji 2020 w Polsce, ekipy telewizyjne France Tévision zorganizują w tym roku konkurs w Paryżu, mieście światła”. .

Obaj partnerzy potwierdzili, że konkurs Eurowizji Junior Song Contest odbędzie się w Seine Musical, miejscu otwartym w 2017 roku w zachodnim Paryżu, które „zawiera wyjątkowe obiekty kulturalne”.

Ten konkurs artystyczny, przeznaczony dla piosenkarzy w wieku od 9 do 14 lat, weźmie udział w konkursie dla około dwudziestu młodych talentów z Europy, Azji Środkowej i Australii. Będzie to piąty udział Francji w Młodzieżowym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Francja zdobyła prawo do zorganizowania tego konkursu, po zwycięstwie pod koniec listopada w Warszawie dla swojej 11-letniej kandydatki Walentyny, która w głosowaniu jury i publiczności wygrała piosenką „J 'conceed” . Było to pierwsze zwycięstwo tego kraju na Eurowizji, we wszystkich kategoriach łącznie, odkąd Mary Miriam wygrała dorosłą wersję zawodów w 1977 roku.

READ  Hollingsworth i Rodriguez kończą Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2022