Siniakowa (6-4, 7-6 .) [8-6] w obliczu P. Martica)
Daniłowicz (3-6, 7-6 .) [4]6-2 przeciwko dr.
Mustafa Sakari (6-2, 6-3 vs Jim Burleigh)
Mertens (6-3, 6-1 vs. J. Ross)
Gauff (7-5, 6-0 przeciwko R Marino)
Bencic (6-1, 6-1 vs RL Jani)

20:20: Katastrofalny początek dla Mladenovica…

Kristina Mladenovic przeszła prawdziwą mękę startując w wyścigu Susan Lenglen z „bańką” Kanadyjki Leili Fernandez.

20:15: Coco Gauff i Belinda Bencic sprawdzają bilety na Rundę Drugą

19:00: Klif Strasznego Borrella

Podobnie jak Harmony Tan i Carol Monet, Clara Borrell opuściła Rolanda Garrosa w pierwszej rundzie. Grecka numer 4 na świecie Maria Skari przeszła swoją przeszłość w dwóch małych zestawach (6-2,6-3). Kristina Mladenovic, czwarte i ostatnie francuskie zaloty w niedzielę, jest największą nadzieją Tricolore na ten dzień wśród kobiet.

18:15: Burel jest słaby w pierwszym secie

Maria Scari, zajmująca 4 miejsce na świecie, bez problemu zdominowała Francuzki w pierwszym secie, wygrywając 6:2. Francuzi nie wygrali ani jednego seta pierwszego dnia…

17:35: Chodźmy do Clary Borrell vs Maria Scary

Francuz pokonuje górę w pierwszej rundzie w Roland Garros. Maria Scari, czwarta w rankingu WTA, jest jedną z nominowanych do turnieju. Clara Burrell powinna naśladować Magdę Linate lub Kayę Kanebe, które wcześniej wydały odpowiednio Ons Jabeura i Garbine Muguruzę, w miejsce pozostałych Tricolorów. Harmony Tan i Carol Monet zostały już wyeliminowane.

15:44: Muguruza też nie żyje!

Nie jest dobrze znaleźć się w tej niedzieli w kategorii pań! Po numerze światowym 6, Anasie Jaberze, przyszła kolej na Hiszpana Garbine Muguzora, który przejął drzwi na pierwszym okrążeniu. Zwycięzca Rolanda Garrosa z 2016 roku został wyeliminowany przez Estończyka Kaię Kanepi w trzech setach (2-6, 6-3, 6-4).

14:55: zero kobiet na dwie porażki Carol Monet

Po Harmony Tan przyszła kolej na Carol Monet, która odpadła w pierwszej rundzie Roland-Garros. Reprezentację Francji w dwóch setach zmieciła Czeszka Karolina Mochova (6-3, 6-3).

14:50: Muguruza zaskoczony drugim setem

Estończyk Kaia Kanepi pokonał w drugim secie zwycięzcę Rolanda Garrosa z 2016 roku Garbine Muguruzę (6-3). Grupuj się wszędzie pomiędzy dwiema kobietami.

14:12: Muguruza jest w połowie drogi

Garbine Muguruza, dziesiąty na świecie, wygrał pierwszego seta 6:2 z Estończykiem Kaia Kanepi. Do zwycięzcy Rolanda Garrosa z 2016 roku jest jeszcze połowa.

14:05: Monnet rezygnuje z pierwszego seta

Francuzka przegrała pierwszą rundę z Czeszką Karoliną Mochovą (6-3), która w rankingu WTA wyprzedziła ją o 170 miejsc (79 dla Mochova wobec 249 dla Carol Monet).

13:38: Wyjdź z pierwszej roli Jabera!

Piorun przy stole kobiet. Ons Jabeur, który jednak znalazł się wśród kandydatów, wyszedł od początku, nie mogąc przeciwstawić się agresywności 56. na świecie Magdy Linette. Po wygraniu pierwszego seta (6-3), Tunezyjczyk oddał drugiego seta w dogrywce (6-7). [4-7]) przed wpadnięciem do trzeciego seta, przegrywając ostatni mecz serwisowy, który kosztował ją mecz.

13:28: Haddad Maya wyrzuca Boksa I przejdź do drugiej rundy

Brazylijka Beatriz Haddad Maya wygrała trzy sety (6-3, 1-6, 6-2) w swoim meczu z Hiszpanką Cristiną Boxą, która zajęła 127. miejsce na świecie.

13:16: Jaber odpowiada Linette, a następnie wznawia służbę

Tunezyjczyk zbiera się, gdy tylko się zepsuje. Wygrała mecz serwisowy dla polskiej Magdy Linnett, a następnie wygrała serwis w następnym meczu. 4-4 Serwis Linette w tej trzeciej i ostatniej grupie.

13:10: Lynette rozbija Jabera w trzecim secie!

Polacy nadal zaskakują! Magda Linnett wygrywa serwis tunezyjskiego Anasa Jabera, kandydatki do turnieju. 4-2 do bieguna w ostatnim secie.

12:48: Lynette chwyta drugi zestaw Jabera!

Pierwsza sensacja na stadionie Philippe Chatrier. Polka Magda Linate wygrywa tie-break (7-6 .) [7-4]Druga tura przed jedną z tunezyjskich kandydatek Anas Jaber. Obie kobiety są teraz zremisowane w tym meczu.

12:35: Skończyło się Harmony Tan i odpadło w dwóch setach

Francuzka Harmony Tan, która zajęła 112. miejsce na świecie, odpadła w pierwszej rundzie mistrzostw Roland Garros, po tym jak przegrała dwa sety (6-4, 6,3) z Kolumbijką Marią Camili Osorio Serrano.

12:19: Cereste wygrywa z dobitką w pierwszej rundzie

Zajmująca 27 miejsce na świecie Rumunka Sorana Searst doskonale weszła do turnieju, wygrywając w dwóch setach (6-3, 6-3) z Niemką Tatianą Marią (107.). Jako pierwsza zakwalifikowała się do drugiej rundy French Open.

12:13: Tan przegrywa serwis w drugim secie

Po oddaniu pierwszej rundy Kolumbijce Marii Camili Osorio Serrano (4-6), pierwsza zaangażowana Francuzka Rolanda Garrosa, Harmony Tan, została złapana w drugim akcie.

12:00: Utknąłem przy wejściu Francuzki, Harmony Tan

Z Kolumbijką Marią Camili Osorio Serrano (54. miejsce) Harmony Tan (112.) oddał pierwszą rundę (4-6). Podczas ostatniej konfrontacji, w Bogocie w 2021 roku, Francuzi zostali wypchnięci (1-6; 2-6).

11:41: Francuzki nie rozpieszczane przez loterię

Podczas edycji Roland Garros w 2022 roku trzy Francuzki rozpoczną swój turniej przeciwko trzem z czterech najlepszych graczy na świecie. To jest oczywiście ryzyko, gdy nie jesteś sklasyfikowany. Ale Fiona Ferro, która zmierzy się z czwartą na świecie Paulą Padusą, i Clara Borrell, która zmierzy się z trzecią rozstawioną Marią Saccari, mogły spasować między kolejnymi uderzeniami.

W przypadku Diane Barry sprawa wygląda nieco inaczej. Jeśli zmierzenie się z drugim światowym mistrzem i obrończynią tytułu nigdy nie jest prezentem, paryżanka wciąż musi wykorzystać swoje szanse, bo Barbora Krezhikova nie pojawiła się w konkursie od… lutego. Kolejny powrót kontuzji, Caroline Garcia byłaby w lepszej sytuacji przeciwko Amerykaninowi Taylor Townsend, 334. graczowi na świecie.