Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmiany w rządzie po upadku wyborów

Kerr Starmer, lider Partii Pracy, głównej partii opozycyjnej w Wielkiej Brytanii, ogłosił w niedzielę 9 maja rekonstrukcję „rządu cieni”, starając się tchnąć nowe życie w partię po rozczarowujących wynikach czwartkowych wyborów samorządowych. Partia Pracy niewiele zrobiła w tych wyborach lokalnych, zwłaszcza w Anglii, a nawet Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona przejęła swoją twierdzę w Hartlepool (północny wschód), która od lat 70. zawsze głosowała na Partię Pracy.

’Gorzko rozczarowany’Kerr Starmer obiecał, że to zrobi „Wszystko, co jest możliwe” Aby przywrócić zaufanie klasom ludowym. W niedzielę wieczorem ogłosił zmiany w rządzie w swoim zespole cieni, aby usunąć Annę Luizę Dodds, posłankę do parlamentu wschodniego Oksfordu, która była odpowiedzialna za gospodarkę i finanse. Zastąpiona przez byłą ekonomistkę Rachel Reeves, posłankę do parlamentu z Leeds West (Północna Anglia). Osobę odpowiedzialną za dyscyplinę w partii, Nicka Browna, zastąpił Alan Campbell.

„Partia Pracy musi być partią, która przyjmuje żądanie zmian w całym kraju”.Kerr Starmer wyjaśnił w oświadczeniu. „Będzie to wymagało odważnych pomysłów i ciągłego skupiania się na priorytetach Brytyjczyków”. „Tak jak epidemia zmieniła to, co jest możliwe i co jest potrzebne, tak samo musi się zmienić działanie”., on dodał. Zaniepokojony „Uczyć się” W oświadczeniu Starmer powiedział, że w niektórych okręgach wyborczych była to porażka partii „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszym nowym zespołem, aby sprostać temu wyzwaniu, wprowadzić tę zmianę i zbudować ambitny program, który stworzy następny rząd laburzystów”.

„Niesprawiedliwa” decyzja

Angela Rayner, która została w sobotę zwolniona ze stanowiska przewodniczącej partii i koordynatora wyborów, w końcu znajduje znaczącą pozycję w rządzie cieni, gdzie zajmuje się koordynacją. Jego dymisja, pierwsza akcja ogłoszona po klęsce Partii Pracy w wyborach uzupełniających w Hartlepool, wywołała krytykę ze strony lewicy partii. Parlamentarzystka z Partii Pracy Diane Abbott wydała decyzję „niesprawiedliwy” Niedziela, w wywiadzie dla Sky News.

READ  Ludzkość u zarania katastrofalnych reperkusji

Inna postać Partii Pracy, jak Diane Abbott po lewej stronie partii, John McDonnell, zaatakowała centrystę Starmera, myśląc, że stworzył „Błąd krytyczny”. „Lider partii powiedział w piątek, że wziął odpowiedzialność za wynik wyborów w Hartlepool, a następnie bierze Angelę Rayner jako kozła ofiarnego i myślę, że wielu z nas uważa to za niesprawiedliwe”.John McDonnell powiedział BBC.

Oprócz zmian w rządzie, Kerr Starmer mianował szefową wyborów byłego premiera Gordona Browna, Deborah Mattinson, dyrektorem ds. Strategii. Ten ostatni napisał książkę wyjaśniającą, dlaczego Partia Pracy straciła swój „ czerwony mur ” w wyborach parlamentarnych w 2019 r., W regionach północnej Anglii dotkniętych spadkiem uprzemysłowienia i sprzyjających Brexitowi.

W wyborach „Super Czwartek” Partia Konserwatywna prowadziła w Anglii, zdobywając ponad 200 innych radnych. Oprócz kłującej porażki pod Hartlepool, Partia Pracy straciła kontrolę nad Radą Durham (północny wschód) na rzecz konserwatystów po raz pierwszy od 1925 r. Jednak partia zachowała wiele ważnych lenn, szczególnie w Londynie, gdzie ponownie przebywał Sadiq Khan. wybrany przeciwko gubernatorowi Shawnowi. Bailey O w Manchesterze i Liverpoolu (północ) i Bristolu (zachód). Partia Pracy może się również pochwalić bardzo dobrymi wynikami w Walii, gdzie Walijska Partia Pracy zdobyła 30 z 60 miejsc w miejscowym parlamencie, w porównaniu do 16 dla konserwatystów, co pozwoliło jej pozostać przy władzy. Dla Kerra Starmera to dobre występy „Daj nam optymizm i inspirację na przyszłość”.