Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złota Piłka: Messi – Lewandowski? Guardiola kopie w kontakcie

Zdobywca nagrody Ballon d’Or po raz siódmy w swojej karierze, w poniedziałkowy wieczór w Théâtre du Châtelet, Lionel Messi był największym zwycięzcą ceremonii zorganizowanej przez France Football. Argentyńczyk napisał kolejną stronę w książkach historycznych, pozostawiając niezatarty ślad w piłce nożnej. Ze względu na największego przegranego wieczoru, Roberta Lewandowskiego, który w Pułdze zajął drugie miejsce pomimo imponującego 2021 roku.

Agent Lewandowskiego pozwala ścigać Złotą Piłkę

Rzeczywiście, polski napastnik Bayernu Monachium osiągnął rok 2021 u szczytu poprzedniego roku, w którym ze względu na kryzys zdrowotny nie przyznano Złotej Piłki. W ostatnich godzinach wielu krytykowało zwycięstwo Argentyny, uważając, że najbardziej prestiżowe indywidualne nagrody powinny trafić do bieguna. Pep Guardiola odpowiedział na pytanie w tej sprawie na konferencji prasowej.

„Jeśli tam są, to dlatego, że na to zasługują”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej

Były trener Lionel Messi w Barcelonie i Roberto Lewandowski w Bayernie Monachium, Hiszpan dobrze zna rywali. Według niego, Złotą Piłkę 2021 nie jest niesprawiedliwością, a obaj mężczyźni zasługują na jej wygranie. „Nigdy nie można powiedzieć, że zdobycie Złotej Piłki przez Lionela Messiego jest niesprawiedliwe. Jeśli chodzi o preferencje, czy ci się to podoba, czy nie, jest to show ze świetnym towarzystwem, aby uczynić piłkę nożną bardziej interesującą i dlatego jest tak duży. komplement Alexia (Botelas) i wielki komplement dla Lionela (Messi)”, Jako pierwszy powierzono trenerowi Manchesteru City.

Czy jednak Robert Lewandowski może uważać się za poszkodowanego tą decyzją? Pep Guardiola kopnął w kontakt. „Nie, żebym powiedział. To nigdy nie byłoby niesprawiedliwe, gdyby go nie wygrał lub gdyby to Robert wygrał go po dwóch latach z Hansi Flick teraz z Julianem Nagelsmannem. Liczba bramek, które strzelił i jakość, jaką zdobył Tak Pewnie. Ale na tym poziomie trzech, czterech lub pięciu kandydatów jest bardzo dobrych. Zrobili niesamowite sezony ze swoimi klubami i zespołami, a jeśli tam są, to dlatego, że zasługują na on-ona.Techniczny nalegał. Dokładna mowa nikogo nie urazi.

READ  Geodis nabył francuską firmę Transports Perrier