Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kongres LR: O czym pamiętać z ostatniej debaty


podstawowy:

– Michel Barnier, Xavier Bertrand, Eric Ciuty, Philippe Goffin i Valérie Pécress: Pięciu kandydatów marzy o byciu głosem prawicy w wyborach prezydenckich, starli się w czwartej i ostatniej debacie we wtorek, 30 listopada w France 2, France Inter .

Bezpieczeństwo, imigracja, siła nabywcza, dyplomacja… Ukochane tematy po prawej stronie, podjęte już podczas poprzednich trzech debat, ponownie znalazły się w centrum dyskusji, a kandydaci prawdopodobnie pojawili się tak, jakby się powtarzali. Od początku kampanii ostrożnie unikali starć.

– Akta Emmanuela Macrona są szeroko krytykowane, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Do udziału w dyskusji zaproszono również kontrowersyjną nominację Erica Zemmoura, już oficjalną.

– Około 140 000 Republikanów rozpocznie głosowanie w środę rano, 1On jest 8 grudnia Zwycięzca poznamy w sobotnie popołudnie po drugiej rundzie.


23 godziny 57 Czas głosowania

Debata się skończyła i teraz od członków zależy głosowanie. Runda 1 rozpocznie się w najbliższą środę, 1 grudnia, od 8:00 do czwartku, 14:00. Druga tura odbędzie się od piątku do soboty przed ogłoszeniem zwycięzcy, który przyjmie prawicową nominację w wyborach prezydenckich. Ta transmisja na żywo się skończyła, dziękujemy za śledzenie nas.

Idąc dalej: czy właściwy może pokonać Emmanuela Macrona?

23 godziny 44 – ostatnia wiadomość do członków

Na zakończenie dyskusji każdy kandydat zwraca się do członków, którzy od jutra będą musieli głosować. Będą musieli odpowiedzieć na pytanie, twierdzi Valerie Pecres: „Kto z nas pokona Emmanuela Macrona i Marine Le Pen?” Wzywa ją do zwycięstwa, „kobietę, która łapie, trzyma i wygrywa” i chce „oddać Francuzom ich dumę”. Ze swojej strony Xavier Bertrand wezwał członków do „dania świadectwa swoim pomysłom”, ale także do pozytywnego głosowania na kandydata, który mógłby wygrać. Gwarantuję im, że jeśli wygram ten zjazd, wygram wybory prezydenckie. A Michel Barnier dodaje: „Masz poważny wybór w swoich rękach: pokonaj Macrona i odbuduj nasz kraj”. „Podejmę się zadania” – obiecał były komisarz europejski. Aby „Francja pozostała Francją”, Eric Ciuty chce zwycięstwa „wartości republikańskiej prawicy”: „Nie sądzę, abyśmy wygrali pośrodku”. Philip Goffin śmieje się: „Czasami trudniej jest zmierzyć niż zmierzyć niż radykalnie”. Przypuszczalnie ucieleśnia „inne prawo”, prawo do usług publicznych.

READ  Alarmujące liczby rosnącej nienawiści do Żydów we Francji

23 godziny 41 – Mali, Unia Europejska, Rosja.. Jaka jest rola Francji na świecie?

Kandydaci do nominacji LR zostali pod koniec programu przesłuchani o miejsce Francji w nękanej konfliktami społeczności międzynarodowej. Jeden z wielu przykładów: dążenie Polski do wzniesienia muru na swoich granicach przeciwko fali imigracji z Białorusi. „Potrzebujemy prawdziwej granicy, a nie filtra” – odpowiedział Michel Barnier, zamierzając zwiększyć liczbę strażników granicznych u bram starożytnego kontynentu.

Ze swojej strony Xavier Bertrand wezwał do lepszej współpracy z Rosją, aby uniknąć „globalnego chaosu” i „wyjścia z zimnej wojny”. Eric Siotti wezwał też do zbliżenia z Rosją, krajem, z którym „dzieli nas wspólna cywilizacja”, ale także z Brytyjczykami. To samo dotyczy Valery’ego Pecresa, który, jeśli zostanie wybrany na prezydenta republiki, będzie dążył do przywrócenia dialogu z Moskwą, Waszyngtonem i Pekinem. W odpowiedzi na pytanie o zmierzch operacji Barkhane w Mali, Philippe Goffin ubolewał, że armia francuska nie ma już środków na realizację swoich ambicji. Dlatego Francja musi „przekazać przywództwo” lokalnym siłom.

23 godziny 19 Nie ma zasłony w transporcie do Sioti

Eric Ciutti potępia małe podboje i wielkie postępy: „Kobiety nie mogą być sprowadzone do obiektu męskiej żądzy”. Poseł chce ponownie nawiązać kontakt z „historią sekularyzmu”, którą według niego zdradziła lewica. „Lewica zdradziła swoje wartości przez sponsoring wyborczy, jak Emmanuel Macron”. Chce zakazać wszystkim użytkownikom usług publicznych, w tym transportu, noszenia chusty. Konfrontując się z nim, Philip Goffin przypomina, że ​​taki środek nie byłby możliwy do zastosowania w szpitalu ogólnym.

22 godziny 56 – Jak przywracasz bezpieczeństwo?

Na froncie bezpieczeństwa kandydaci atakują propozycje na ten temat drogie członkom. Xavier Bertrand potępia „ogromne bankructwo Emmanuela Macrona”. Ze swojej strony Philip Goffin powiedział sarkastycznie: „Myślę, że istnieje bardzo dobra książka zatytułowana Kodeks karny… wystarczy ją otworzyć”. Wracając do wyników pięcioletniego wyroku więzienia: „Pani Bluebett zniosła małe wyroki więzienia”. Valerie Pecres powróciła do „Planu Orsec dla sprawiedliwości”, kiedy Michel Barnier chciał „wstrząsu elektrycznego” i zażądał zerowej tolerancji i bezkarności, w oparciu o prawo programu, które miałoby być rozłożone na całą pięcioletnią kadencję, „aby sprawiedliwość i kary działają.” Eric Ciutti mówi, że jest gotowy do wprowadzenia prawa na miejscu: „Są skrypty, jest gotowe, pracowałem nad tym”, jako „niezależnie od kosztów bezpieczeństwa”, wyrażenie, którego kandydat już używał.

READ  w pobliżu Nantes. Bardzo zauważalny powrót z Ukrainy, kierowca karetki świadczy o tym, co widział

22 godz. 44 Weekendowy zakaz polowań: zostaw tę „tradycję ludową” bez zmian

Wśród kandydatów w grupie France 2 pojawił się konsensus: nie ma mowy o wyeliminowaniu weekendowej obławy. Eric Ciutti oświadczył, że jest „całkowicie przeciwny temu środkowi” popieranemu przez ekologów. Postrzega polowanie jako „osiągnięcie rewolucji” i ucieleśnia „zniesienie przywilejów”. Ta sama historia jest z Michelem Barnierem, dla którego tę „tradycję ludową” praktykują mężczyźni i kobiety, którzy „kochają naturę” i „szanują” narzucone im zasady. Dla Valérie Pécresse zakaz wędkowania w weekendy byłby równoznaczny z zakazem tej praktyki „po prostu”, ponieważ rybacy „pracują” w ciągu tygodnia. Zamiast tego konieczne jest zapewnienie myśliwym i spacerowiczom środków do „współistnienia” w lasach położonych w pobliżu obszarów miejskich. „Nie, nie atakujemy polowań” – powiedział Xavier Bertrand, który skorzystał z okazji, by pozdrowić rybaków, „gwarantów bioróżnorodności” i „troski o środowisko”. Podnosząc tyłek, Philip Goffin również opowiedział się przeciwko temu środkowi.

22 godz. 26 – Haro na turbinach wiatrowych

„Zniekształca krajobraz”, krytykuje Xavier Bertrand za turbiny wiatrowe. „Te przeklęte turbiny wiatrowe nigdy nie zastąpią energii jądrowej” – mówi kandydat, który chce budować nowe elektrownie jądrowe. Philippe Gauvin uważa, że ​​obliczenia nie istnieją, wyjaśniając, że Francja nie będzie w stanie zbudować od 40 do 45 reaktorów EPR, aby zaspokoić rosnące potrzeby energetyczne. Opowiada się za zatrzymaniem energii wiatrowej i zwiększeniem morskiej energii wiatrowej. Michel Barnier sugeruje wstrzymanie bieżących projektów w celu ich lepszej „oceny”. Jak wszyscy jej konkurenci, proponuje wznowienie programu jądrowego. Eric Ciutti mówi jasno: „Wierzę w kryzys klimatyczny”. I twierdzi, że „Francja jest jednym z najmniej zanieczyszczających krajów w Europie” dzięki energetyce jądrowej, kiedy Valerie Pecresse uważa, że ​​„Emmanuel Macron nie skierował nas na właściwą drogę”.

22 godziny 23 – Duże Ministerstwo Przemysłu, niższe podatki.. Jak zatrzymać upadek industrializacji?

Jak walczyć z dezindustrializacją, która od lat 80. podkopuje francuską gospodarkę? Każdy kandydat próbował znaleźć rozwiązanie, poczynając od Valerie Pecres, która wzywa do utworzenia „wielkiego ministerstwa przemysłu i badań” oraz obniżenia opłat i podatków w rolnictwie. To samo dotyczy Erica Ciuti, który planuje zlikwidować 250 000 miejsc pracy w służbie cywilnej, aby zaoszczędzić pieniądze, a tym samym obniżyć podatki i opłaty korporacyjne. Natomiast Michel Barnier zamierza obniżyć koszty pracy w sektorze przemysłowym i rolniczym. Były minister planuje również duże inwestycje w sektory strategiczne.

READ  Europa domaga się wycofania armii rosyjskiej z ukraińskich granic

22 godz. 18 Xavier Bertrand potępia „walenie w rolnictwie”

Nie spiesząc się, Xavier Bertrand ostro wtrącał się w sprawę rolnictwa, potępiając „francuski skandal” dotyczącywalenie w rolnictwoPrezydent Hauts-de-France chce zwrócić rolnikom całe swoje miejsce.