Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złącze 12VHPWR w dalszym ciągu powoli topi GeForce RTX 40

Złącze 12VHPWR w dalszym ciągu powoli topi GeForce RTX 40

Przetrwałej do tej pory karty GeForce RTX 4090 wyposażonej w złącze 12VHPWR nie można uznać za trwale nienaruszoną: jeden z użytkowników Reddita zauważył, że po roku użytkowania jej złącze topi się…

© Biogor

Wypuszczenie generacji kart graficznych Ada Lovelace firmy NVIDIA wykorzystujących nowe 16-pinowe złącza 12VHPWR zostało zakłócone przez liczne przypadki przegrzania, które stopiło adaptery, powodując uszkodzenie GeForce, ale czasami także zasilaczy. Rok po premierze GeForce RTX 4090, Niektórzy ludzie zawsze mają złe niespodzianki.

Tak jest w przypadku Redditora Byogore. Ten ostatni zauważył, że złącze służy do zasilania jego karty graficznej, którą w tym przypadku jest karta GeForce RTX 4090 firmy Asus. W końcu po roku użytkowania się rozpuścił.

Dla rekontekstualizacji większość przypadków zgłoszono na przełomie 2022 i 2023 roku. Następnie marki próbowały różnych rozwiązań, aby uchronić się przed tym problemem: MSI zdecydowało się na kable dwukolorowe, zaś Gigabyte zmodyfikowało konstrukcję swojego RTX 4090. WindForce do sterowania złączem 12VHPWR.

Wreszcie ratunek przyszedł kilka tygodni temu dzięki zupełnie nowemu 16-pinowemu złączu o nazwie 12V-2×6 opracowanemu przez PCI-SIG, Zarówno bardziej wydajne, jak i Po pierwszeodporny na wysoką temperaturę.

Przeczytaj > Kable zasilające do kart graficznych już prawie gotowe?

Karty graficzne na pożyczonym czasie!

oficjalnie, Firma NVIDIA jako pierwsza wspomniała o słabej łączności spowodowanej błędami użytkownika. Jednak zmiana dyrygenta i liczba przypadków została w dużej mierze potwierdzona Że rzeczywiście istnieje problem projektowy.

Od początku lata NVIDIA i jej partnerzy rozpoczęli także wdrażanie nowego złącza w kartach GeForce RTX 40. Sprawa Byogore pokazuje tylko, że karty graficzne wyposażone w stare złącze zasilania 12VHPWR, które do tej pory „przetrwały” nie są odporny.

Na szczęście karty są jeszcze na gwarancji. Ale jeśli kupiłeś serię GeForce RTX 40 kilka miesięcy temu, przed wprowadzeniem tego nowego złącza, Nie traktuj swojej karty graficznej tak, jakby była całkowicie wyłączona.

READ  Oto Paragraphica, aparat bez obiektywu, zasilany sztuczną inteligencją

Niedawno Cablemod wypuścił złącza 12VHPWR V1.1, czyli 12V6x6, złącza kątowe dla serii GeForce RTX 40. Są one w pełni kompatybilne wstecz ze starszymi złączami. Możemy jednak jedynie doradzić, aby przed wyrażeniem zgody na zakup poczekać na testy tych produktów.

źródło : Reddit