Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony PlayStation ogłasza grę w chmurze na PS5 w rozdzielczości 4K HDR z poważnymi ograniczeniami

Sony PlayStation ogłasza grę w chmurze na PS5 w rozdzielczości 4K HDR z poważnymi ograniczeniami

Sony ogłosiło duży dodatek do PlayStation Plus: strumieniowanie z PS5 w rozdzielczości 4K. Pogarda dla Xboxa, który mimo wszystko uczynił gry w chmurze swoją specjalnością.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales // Źródło: Marvel

Sony zaprezentowało niedawno nową konsolę PS5 Slim, która nie jest aż tak cienka, w związku z czym firma wprowadziła także zmiany w usłudze subskrypcji PlayStation Plus.

Sony PlayStation 5 Slim Frandroid 2023

Sony właśnie ogłosiło wprowadzenie Transmisja strumieniowa w chmurze PS5 dla członków PlayStation Plus Premium. Po fazie próbnej funkcjonalność ta jest już dostępna dla wszystkich abonentów usługi premium.

4K, 1440p, 1080p, 720p, 60 kl./s i wyjście SDR lub HDR // Źródło: Sony

Oferuje graczom strumieniowanie gier w chmurze na PS5 Możliwość grania w gry przesyłane strumieniowo w rozdzielczości 4K HDRto godne uwagi osiągnięcie techniczne, które stawia firmę Sony w bezpośredniej konkurencji z firmą Microsoft i jej ofertą Xbox Cloud objętą subskrypcją Game Pass Ultimate. Do tego czasu jedynie Nvidia GeForce Now oferowała streaming w rozdzielczości 4K dzięki graniu w chmurze. Podobnie było w przypadku Google Stadia, ale od tego czasu usługa zniknęła. Na to jednak będziemy musieli poczekać 23 października 2023 r. w Europie.

Ekskluzywna hybryda PS5

Pomimo tej nowej funkcji przesyłanie strumieniowe w chmurze na PS5 ma poważne ograniczenia: W gry na PS5 dostępne za pośrednictwem tej usługi można grać wyłącznie na konsolach PS5. To ograniczenie jest zaskakujące, ponieważ technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Sony oferowało tę usługę na PS4 i PC, czyli platformach, na których gry w chmurze są dostępne również w ramach subskrypcji Sony.

Optymalna synchronizacja pomiędzy grami lokalnymi i grami w chmurze

Jedną z głównych zalet przeniesienia gier z PS5 do gier w chmurze jest ulepszona synchronizacja zapisów między grami lokalnymi i grami w chmurze.

Wcześniej gracze doświadczali problemów z synchronizacją podczas przesyłania strumieniowego gry na PS4, a następnie próbowali uzyskać dostęp do zapisu po pobraniu gry. Wydaje się, że ta trudność została rozwiązana wraz z wprowadzeniem gier w chmurze na PS5, zapewniających płynniejszą i bardziej zintegrowaną rozgrywkę.

READ  Recenzja Asus ZenWiFi Pro ET12: ultraszybki system Wi-Fi 6E

Z jakimi grami?

PlayStation Plus oferuje teraz dostęp do niektórych z najlepszych wydań na PS5, dzięki czemu subskrypcja jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla graczy. Członkowie mogą cieszyć się niezbędnymi rzeczami, takimi jak Marvel’s Spider-Man: Miles Moralestytuł słynący z oszałamiającej grafiki i płynnej rozgrywki, Horyzont jest zabroniony na zachód Który był chwalony za piękny i szczegółowy otwarty świat, Duch Cuszimyznanej z wciągającego opowiadania historii i dopracowanej estetyki wizualnej. Mortal Kombat 11 i in Gra Saints Row IV Uzupełnij tę listę, oferując odpowiednio brutalną, nieokiełznaną akcję i niecodzienny humor w otwartym świecie.

Tym, którzy chcą wypróbować nowe gry, PlayStation Plus oferuje także gry w wybranych tytułach na PS5. Abonenci mogą doświadczyć rozległych obszarów i głębokiej intrygi Wiedźmin 3: Dziki Gon Lub odkryj apokaliptyczny świat SF Protokół Kalisto.