Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zełenski twierdzi, że omawiał z Macronem potrzeby zbrojeniowe swojego kraju

Zełenski twierdzi, że omawiał z Macronem potrzeby zbrojeniowe swojego kraju

Podstawy od 9 lutego o 22:00

  • Wołodymyr Zełenski wezwał Kongres do odnowienia wsparcia USA dla Ukrainy

„Dziękuję naszym amerykańskim partnerom, którzy to dostrzegają. Nie możemy pozwolić, aby wojna rozpoczęta przez Rosję się rozprzestrzeniła.Poinformował o tym w swoim wieczornym przemówieniu. W Waszyngtonie kanclerz Niemiec Olaf Schulz wezwał Kongres do zniesienia zakazu „Bardzo szybko” Koperta budżetowa dla Ukrainy. Do Kijowa udała się delegacja Republikanów i Demokratów wybranych z Izby Reprezentantów.

  • Apeluje o to nowy Naczelny Dowódca Armii Ukraińskiej Oleksandr Sirski „ulepszyć” Z armii

W Jego pierwsza encyklika”, zawołał Ołeksandr Sirski „ulepszyć” Armii, aby Ukraina mogła wygrać wojnę. „Tylko ciągła zmiana i doskonalenie środków i metod prowadzenia wojny pozwoli nam odnieść sukces”.Napisał na Telegramie, zanim oświadczył: „Wspólnie ku zwycięstwu!” „. Tytuł otrzymał jego poprzednik, generał Walery Założyzny „Bohater Ukrainy”.

  • Kreml twierdzi, że zmiana naczelnego wodza armii ukraińskiej nie zmieni przebiegu wojny

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że zastąpienie generała Walerego Załoznego Oleksandrem Sirskim na stanowisku naczelnego dowódcy sił ukraińskich nie zmieni przebiegu konfliktu z Rosją.

  • Pierwsze zdjęcie F-16 w ukraińskich barwach

Ukraińscy piloci przechodzący szkolenie na F-16 w Stanach Zjednoczonych i Europie twierdzą, że tak „pod wielkim wrażeniem” Według ukraińskich służb tym samolotem Głos Ameryki.

  • Norwegia zapowiada dostawę na Ukrainę kolejnych rakiet przeciwlotniczych
  • Dla Warszawy wypowiedzi Władimira Putina skierowane do Tuckera Carlsona nie były takie „Brak wiarygodności”

W konfrontacji z Tuckerem Carlsonem Władimir Putin ujawnił swoją wizję Rosji, podsycaną przez Kijów i Zachód. Prezydent Rosji powiedział, że Rosja nie jest zainteresowana tym, aby wojna na Ukrainie rozprzestrzeniła się na inne kraje, takie jak Polska czy Łotwa. Od tego czasu Polska, kraj graniczący z Ukrainą, uruchomiła kosztowny program wzmocnienia swoich zdolności obronnych, przeznaczając na ten cel aż 4% swojego produktu krajowego brutto.

READ  Przemoc wybucha w miastach w nocy z czwartku 25 na piątek 26 listopada

  • W obliczu napływu ukraińskich produktów polscy rolnicy zamykają przejścia graniczne z Ukrainą

Rolnicy demonstrowali w ponad 250 lokalizacjach w całej Polsce, blokując ruch kolejkami ciągników, które z małą prędkością zjeżdżały w stronę głównych miast.

  • Ukraina przyznaje się do ataku dronem na dwie rafinerie w Rosji

Ukraińskie służby specjalne przyznały się do ataku dronów na dwie rafinerie w Rosji w nocy z czwartku na piątek. Po ogłoszeniu przez wojsko neutralizacji 19 ukraińskich dronów Rosja przyznała w piątek, że w rafinerii ropy naftowej w Iłskim (terytorium Krasnodarskie) wybuchł pożar, nie wiążąc tego zdarzenia z atakiem dronów.