Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia niewidziane 30 lat temu

– / Francja Agencja prasowa Na tym nieruchomym obrazie z transmisji telewizyjnej NASA, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba oddziela się od rakiety Ariane 5 firmy Ariane Space po jej wystrzeleniu z Europejskiego Portu Kosmicznego i Gujany Space Center w Kourou w Gujanie Francuskiej, 25 grudnia 2021 roku. Najpotężniejszy na świecie teleskop kosmiczny zbliża się do swojej przedniej pozycji 1,5 miliona kilometrów (930 000 mil) od Ziemi, po kilku opóźnieniach spowodowanych przeszkodami technicznymi. (Zdjęcie z różnych źródeł / AFP) / Ograniczone do użytku redakcyjnego – Obowiązkowa akredytacja „AFP PHOTO / NASA TV” – Brak marketingu – Brak kampanii reklamowych – Dystrybucja jako usługa dla klientów

– / Francja Agencja prasowa

Teleskop Jamesa Webba po uruchomieniu, 25 grudnia 2021 r., zdjęcie/NASA TV” – Brak marketingu – Brak kampanii reklamowych – Rozprowadzany jako usługa dla klientów

Przestrzeń – jak piękny marmur na skraju naszego Układu Słonecznego. teleskop kosmiczny James Webb Dostarczanie bezprecedensowego materiału filmowego Neptun i jego pierścienie, które dostarczają cennych informacji o jego atmosferze, ogłosiła NASA w środę, 21 września.

Naukowcy astronomii Nie miałeś tak wyraźnego widoku na najdalszą planetę w Układzie Słonecznym od czasu krótkiego i unikalnego przelotu sondy Voyager 2 w pobliżu tego lodowego olbrzyma w 1989 roku.

Wizja teleskopu w podczerwieni zapewnia nowy sposób analizy jego atmosfery, powiedział Mark McGreen, doradca ds. nauki i eksploracji w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Teleskop usuwa wszelkie odblaski z odbicia słońca od powierzchni Neptuna oraz zanieczyszczenia świetlne z jego otoczenia, więc „zacząć odgadywać skład atmosfery” Planety, ten astronom, który pracował od ponad 20 lat nad projektem Jamesa Webba, powiedział AFP.

READ  Cyberpunk 2077 wycieka z ogromnej łatki, może zmienić nazwę

Neptun miał niebieskawy wygląd na zdjęciach wykonanych w widzialnym zakresie długości fal. Teleskop Hubble’aZ powodu obecności metanu w jego atmosferze.

Używając instrumentu Jamesa Webba NIRCam, działającego w bliskiej podczerwieni, planeta przybiera białawo-szarą barwę. Pojawia się również obraz „dziwne światło” Na jednym z biegunów Neptuna LudzieW komunikacie prasowym.

Teleskop wykonał również zdjęcia siedmiu z 14 znanych księżyców planety. A w szczególności Triton, którego blask przypomina małą gwiazdę. Większa niż planeta karłowata Pluton, wydaje się również jaśniejsza niż Neptun z powodu światła słonecznego odbijającego się od jego lodowej powierzchni.

Astronomowie poszukujący planet poza naszym Układem Słonecznym odkryli, że takie jak Neptun czy Uran są najczęstsze.

„Możliwość obserwowania ich z bliska ułatwi obserwowanie innych (olbrzymów lodowych) krążących wokół innych gwiazd”. Naszego Słońca, wyjaśnił Mark McGreen.

W służbie od lipca ubiegłego roku James Webb jest najpotężniejszym teleskopem kosmicznym, jaki kiedykolwiek wdrożono. Pozwoli to na jakąś astronomię „Co było niewyobrażalne nawet pięć lat temu”det. Mark McCogren.

Zobacz także na Le Half Post :