Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zderzenie tej asteroidy z Ziemią grozi wymazaniem Francji z mapy

Zderzenie tej asteroidy z Ziemią grozi wymazaniem Francji z mapy

Scenariusz Wart filmu science-fiction. Jeśli wyobrazimy sobie nad naszymi głowami, że niektóre planety czasami zderzają się z asteroidami, NASA jest zdeterminowana przeanalizować i przewidzieć najmniejszą niebezpieczną ścieżkę dla planety Ziemia. Tym samym w ramach misji OSIRIS-REx pobrano pewne próbki z asteroidy Bennu i wróciły na suchą Ziemię. Wewnątrz omawianej kapsuły znajduje się 250 gramów ziemi i żwiru. Dlatego te zmontowane elementy są niezbędne. W rzeczywistości pomogą naukowcom ustalić, czy jest to w ogóle możliwe Asteroida Bennu może zderzyć się z naszą błękitną planetą. Ich wnioski są bardzo przerażające. W rzeczywistości eksperci ci byli w stanie obliczyć dokładną datę możliwej kolizji. data? 24 września 2182, za 159 lat.

Uszkodzenia na dystansie 1000 km

Eksperci zauważyli również, że prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji wynosi 1 do 2700. Chociaż w życiu codziennym może się to wydawać niewielką wartością, w rzeczywistości tak jest W skali globalnej ryzyko jest wysokie. Naukowcy ujawnili także, jakie szkody może wyrządzić asteroida. Może zniszczyć wszystko w promieniu 1000 km, co odpowiada eksplozji 22 bomb atomowych. Lindley Johnson, szefowa Biura Koordynacji Obrony Planetarnej NASA, powiedziała: Kilka impaktorów kinetycznych mogłoby odwrócić Bennu od zderzenia » I to w ciągu najbliższych pięćdziesięciu lat. „ Dane orbitalne z tej misji pomogły nam lepiej oszacować ryzyko uderzenia Bennu w ciągu następnych dwóch stuleci oraz naszą ogólną wiedzę na temat potencjalnie niebezpiecznych asteroid. To niesamowity wynikDante Lauretta, główny badacz projektu Osiris-Rex i profesor na Uniwersytecie w Arizonie, powiedział w oświadczeniu.

Czy asteroida spadnie na Ziemię?

Ekspert wyjaśnia także, że „ Statek kosmiczny wraca teraz do domu, niosąc cenną próbkę tego fascynującego starożytnego obiektu, który pomoże nam lepiej zrozumieć nie tylko historię Układu Słonecznego, ale także rolę światła słonecznego w zmianie orbity Bennu. W ziemskich laboratoriach zmierzymy właściwości termiczne asteroidy na niespotykaną dotąd skalę „. Te właściwości termiczne na to pozwolą„Aby jeszcze bardziej ograniczyć sposób, w jaki Bennu jest ogrzewany przez światło słoneczne i chłodzony przez emisję światła”.