Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdecentralizowane projekty współpracy Saint-Etienne wybrane przez rząd

Miasto Saint-Etienne ogłasza, że ​​dwa z utworzonych przez nie zdecentralizowanych projektów współpracy zostały właśnie wybrane przez Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych Będzie on wspierany finansowo przez państwo w ramach publicznego naboru projektów 2022/2024. Pierwszy projekt, zatytułowany Międzynarodowa Fabryka Praktyk Zrównoważonej Przedsiębiorczości (FIPED), został zrealizowany z terytoriami Tamatave (Madagaskar), Sierre (Szwajcaria), miastami Katowice (Polska) i Monastyrem (Tunezja). Pierwsza inicjatywa mająca na celu promocję przedsiębiorczości, poprawę integracji zawodowej i wymianę praktyk szkoleniowych, za którą państwo chwaliło „ Jakość, zwłaszcza w wymiarze wielonarodowym i wielopartnerskim który będzie dotowany do 89 000 euro.

Drugi projekt, który odbył się z gminą miejską Toamasina (Madagaskar) i ma na celu „ułatwienie dostępu malgaskich kobiet do przedsiębiorczości, a nawet trwałości więzi nawiązanych z partnerami, aby z czasem stać się inkubatorem przedsiębiorczości. źródło wielu sukcesów” wyniesie 45 tys. euro.

Burmistrz Saint-Etienne, Gael Berdereau, powitał swoje odkrycia w komunikacie prasowym. ” Jest to uczciwe uznanie dla długofalowej proaktywnej polityki, którą prowadzimy z Denisem Champym, wiceprezesem ds. stosunków międzynarodowychZapowiada edyl. Mam na myśli w szczególności wsparcie tworzenia inkubatorów przedsiębiorczości w Monastyrze czy Tamatav, które umożliwią rozwój gospodarczy i zrównoważony. »

READ  Ukraina: Poutine at-il vraiment le doigt sur la gâchette?