Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbombardowano bazę wojskową, a jedna osoba zginęła i została ranna

Zbombardowano bazę wojskową, a jedna osoba zginęła i została ranna

A „nalot” Dwa źródła bezpieczeństwa wskazały, że baza wojskowa zlokalizowana w środkowym Iraku obejmuje siły armii i paramilitarne Ludowe Siły Mobilizacyjne lojalne wobec Iranu, włączone do regularnych sił, w nocy z piątku 19 kwietnia na sobotę 20 kwietnia.

Na pytanie Agence France-Presse urzędnik wojskowy i urzędnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nie byli w stanie zidentyfikować ani powiedzieć, kto był odpowiedzialny za nalot, którego celem była baza Kelso w prowincji Babil (w centrum). Gdyby to był atak drona.

„Stany Zjednoczone nie przeprowadziły dzisiaj ataków powietrznych w Iraku”.Ze swojej strony dowództwo wojskowe USA na Bliskim Wschodzie (CENTCOM) odpowiedziało na X wkrótce po tym ogłoszeniu. Armia izraelska potwierdziła w odpowiedzi na pytanie Agence France-Presse „Nie komentuj informacji pojawiających się w mediach zagranicznych »

Przeczytaj wyjaśnienia Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Jaka jest „oś oporu”, którą Iran promuje przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym?

Początkowo urzędnik irackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ogłosił ocenę „Jeden zabity i ośmiu rannych”. Ze swojej strony Ludowe Siły Mobilizacyjne potwierdziły to w oświadczeniu prasowym „ranny” I „Straty materialne” ; W swoim tekście wspomniała: A „Wybuch” Po dotknięciu jego siedziby w bazie i ustaleniu, że A „Wstępne śledztwo” Wszczęto dochodzenie i wysłano na miejsce śledczych.

Wybuchowy kontekst regionalny

Ze swojej strony iracki urzędnik wojskowy poinformował, że wśród armii było trzech rannych. Dodał: „W wyniku bombardowań doszło do eksplozji w magazynach sprzętuDodał, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na drażliwość problemu. Ogień nadal trawi niektóre sektory bazy, a poszukiwania rannych trwają. »

To bombardowanie, za które nie przyznano się od razu do odpowiedzialności, ma miejsce w wybuchowym kontekście regionalnym, podsycanym przez wojnę w Gazie, w której Izrael przeciwstawia się palestyńskiemu ruchowi islamskiemu Hamasowi, wspieranemu przez sojuszników regionalnych lub międzynarodowych.

READ  Mubasher - Corona Virus: Rzecznik rządu Gabriel Atal nie wyklucza ponownego zabezpieczenia

Ataki, przypisywane Izraelowi, wycelowane były w obszar położony w pobliżu bazy wojskowej w regionie Isfahan, wczesny piątek w Iranie. 13 kwietnia Teheran przeprowadził bezprecedensowy atak dronów i rakiet na Izrael w odpowiedzi na zniszczenie jego konsulatu w Damaszku, zabijając 13 kwietnia siedmiu żołnierzy, w tym dwóch starszych oficerów.każdy Kwiecień.

Siły Mobilizacji Ludowej stanowią integralną część oficjalnego aparatu bezpieczeństwa Iraku, podlegającą władzy Premiera. Jednak instytucja ta zrzesza kilka proirańskich frakcji zbrojnych, z których część przeprowadziła także ataki w Iraku i Syrii na żołnierzy amerykańskich rozmieszczonych w ramach międzynarodowej koalicji antydżihadystycznej.

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie