Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Ukraina: Kijów „nie może dłużej czekać”, a Zełenski wzywa NATO do zapewnienia broni

Podczas wideokonferencji z członkami NATO Wołodymyr Zełenski poprosił o jak najszybsze otrzymanie broni.
Według niego „nasze możliwości naziemne są niestety ograniczone”.
Śledź najświeższe informacje.

Śledź pełny zasięg

Wojna na Ukrainie: Nasilają się ataki w Rosji

Ukraiński zamach bombowy zabija kobietę w ciąży w Rosji

Gubernator obwodu rosyjskiego Biełgorod powiedział w sobotę, że ukraiński bombardowanie uderzyło w wioskę w pobliżu granicy z Ukrainą. W strzelaninie zginęła ciężarna kobieta. „Wieś Nowa Tawołżanka w obwodzie miejskim Szepekieńskim znalazła się pod ostrzałem Ukrainy” – powiedział gubernator Wiaczesław Gładkow. „W wyniku odniesionych obrażeń zmarła kobieta i nienarodzony płód”.

Reporter rosyjskiej gazety został zabity przez drona na Ukrainie

Rosyjska gazeta „Izwiestia” podała w sobotę, że w obwodzie zaporoskim w południowo-wschodniej Ukrainie zginął jeden z jej korespondentów. Według doniesień, padł ofiarą ataku drona. Stało się to w piątek, gdy dziennikarz Siemion Ermin i ekipa filmowa wracali z reportażu. Gazeta podała, że ​​grupa znajdowała się we wsi Pritny na linii frontu.

„Ekipa filmowa Semion Eremine została zaatakowana jednocześnie przez kilka wrogich dronów. Pierwszy atak nie trafił w cel, ale drugi trafił dziennikarza, który zmarł w wyniku odniesionych ran”. Reporter miał 42 lata.

Dwie osoby zginęły na rosyjskiej ziemi w ataku drona

Gubernator rosyjskiego przygranicznego regionu Biełgorod na zachodzie kraju powiedział, że w wyniku ukraińskiego ataku dronów zginęły dwie osoby. „Wieś Buroz, w powiecie Szarworon, została zaatakowana przez ukraińskie siły zbrojne przy użyciu dronów, w wyniku zrzucenia dwóch ładunków wybuchowych zapalił się budynek mieszkalny (…) zginęło dwóch cywilów, – powiedział Wiaczesław. Gładkow powiedział za pośrednictwem Telegramu, potwierdzając, że ofiarami byli kobieta i mężczyzna.

Gładkow dodał, że budynek mieszkalny i stodoła zostały „całkowicie spalone”, a inny budynek mieszkalny został poważnie uszkodzony, i dodał, że na miejscu szybko przybyły służby ratunkowe. Gubernator nawiązał także do innego ataku dronów przeprowadzonego przez Kijów na wieś Istopnoje. Nie spowodowało to jednak żadnych ofiar w ludziach.

READ  Według Pentagonu prawdopodobnie „przedłuży” konflikt. Władimir Putin powiedział, że od piątku zażąda zapłaty za rosyjski gaz w rublach

Aktualizacja sytuacji

Ukraina „nie może dłużej czekać” Dostarcz jak najszybciej więcej broni na Ukrainę. Z taką prośbą Wołodymyr Zełenski zwrócił się w piątek do NATO, gdyż Ukraina nie może już „dłużej czekać” w obliczu nacisków Rosji. Prezydent Ukrainy przemawiał za pośrednictwem wideo do krajów NATO w przededniu kluczowego głosowania w Kongresie USA w sprawie pomocy o wartości 61 miliardów dolarów, na którą Kijów z niecierpliwością czeka.

Rosyjski bombowiec został zestrzelony. Ukraińskie Siły Powietrzne ogłosiły w piątek, że zestrzeliły rosyjski bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-22M, co było pierwszym od rozpoczęcia inwazji Moskwy. Gubernator regionu powiedział, że zginął jeden z czterech członków załogi samolotu. Dodał, że dwóch pozostałych członków załogi odnaleziono żywych, a czwartego nadal poszukują ratownicy.

Pesymizm CIA. Podczas gdy Kijów został zawieszony w głosowaniu za uwolnieniem amerykańskiej pomocy, szef CIA ostrzegł, że Ukraina prawdopodobnie zostanie pokonana „do końca roku”. Bez militarnego i gospodarczego wsparcia Stanów Zjednoczonych „niebezpieczeństwo jest realne” w postaci zwycięstwa Rosji, jak stwierdził William J. Oparzenia.

Dodatkowa mobilizacja NATO. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił, że państwa NATO zgodziły się wysłać na Ukrainę więcej systemów obrony powietrznej. Broń, która będzie obejmować w szczególności baterie Patriot. „NATO zbadało obecne możliwości w ramach sojuszu i istnieją systemy, które można udostępnić Ukrainie. Dlatego spodziewam się wkrótce nowych ogłoszeń dotyczących systemów obrony powietrznej” – powiedział Jens Stoltenberg. Przemawiał na zakończenie spotkania ministrów obrony NATO z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, które odbyło się za pośrednictwem wideo.

Powitanie

Dzień dobry wszystkim. Witamy w TF1info w celu uzyskania najświeższych wiadomości na temat wojny na Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku po inwazji rosyjskiej zarządzonej przez Władimira Putina.

Wołodymyr Zełenski zwrócił się w piątek do NATO o jak najszybsze dostarczenie broni Ukrainie. „Nie mogę więcej czekać” W obliczu nacisków Rosji sojusz ogłosił już porozumienie w sprawie systemów obrony przeciwlotniczej przed kluczowym głosowaniem zaplanowanym na sobotę w Stanach Zjednoczonych.

READ  Władimir Putin w pokazie siły na stadionie w Moskwie

Prezydent Ukrainy przemawiał za pośrednictwem wideo do NATO przed kluczowym głosowaniem Kongresu USA w sprawie oczekiwanej na kilka miesięcy pomocy w wysokości 61 miliardów dolarów dla Kijowa, któremu brakuje ludzi i amunicji w obliczu przewagi Rosjan na froncie, którzy podwajają strajki.

  • Przeczytaj także

    Kiedy CIA twierdzi, że obawia się możliwej porażki Ukrainy w 2024 r

„Nie możemy już czekać na decyzje. Proszę o jak najszybsze uwzględnienie naszych próśb”.Z komentarzy przekazanych przez jego służby wynika, że ​​Wołodymyr Zełenski został zwolniony. „To zależy całkowicie od waszego wyboru (…) od wyboru, czy jesteśmy prawdziwymi sojusznikami”.Kontynuował, wzywając w szczególności do zainstalowania co najmniej siedmiu dodatkowych systemów przeciwlotniczych Patriot dwa dni po szczególnie śmiercionośnym rosyjskim ataku, w wyniku którego w środę w Czernihowie (na północy) zginęło 18 osób.

Jeśli chodzi o odparcie sił rosyjskich, Dodał: „Dopóki Rosja ma przewagę w powietrzu i może polegać na terroryzmie realizowanym za pomocą dronów i rakiet, nasze możliwości na ziemi są niestety ograniczone”.Rozpoznał ukraińskiego prezydenta.

Na zakończenie tej narady ministrów obrony NATO i Zełenskiego sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił porozumienie w sprawie dostarczenia do Kijowa większej liczby systemów przeciwlotniczych, bez określenia terminu. Tymczasem w piątek spotkali się ministrowie spraw zagranicznych krajów G7 „zobowiązanie” Do „wzmocnić” Obrona przeciwlotnicza na Ukrainie po spotkaniu we Włoszech.


Antoine’a Lorki