Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zawsze pracowałem, zasługuję na uśmiech”

„Zawsze pracowałem, zasługuję na uśmiech”

Jednak w tę historię trudno uwierzyć… Z doniesień wynika, że ​​z powodu braku środków i dostępności dentysty Caroline Bursey sama wyrywała dwanaście zębów, które sprawiały jej ból. Wiadomości ITV. Ta 63-letnia Brytyjka twierdzi, że od trzech lat nie znalazła żadnego dentysty w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia.

„To stało się takie bolesne…”

„Odmówili przyjęcia mnie na konsultację, przez co lista oczekujących wydłużyła się o ponad trzy lata”.– ubolewa mieszkaniec ScunthorpeMiasto przemysłowe liczące 72 tys. mieszkańców.

Ból był tak ogromny, że sześćdziesięciolatek wybrał średniowieczne rozwiązanie: „Stało się tak bolesne, że je usunąłem (szczypcami, przyp. red.)”.

Od tego czasu Caroline Percy stała się kobietą świadomą swojego wyglądu. Ona, która pracuje w handlu od 50 lat, teraz ma trudności ze znalezieniem pracy: „Żaden pracodawca nie chce Cię, jeśli nie potrafisz się uśmiechać (…) Całe życie ciężko pracowałem, dawałem z siebie wszystko [au système]. „Zasługuję na uśmiech”.

Minister Zdrowia odpowiada

Skrajna sytuacja, w jakiej znalazła się sześćdziesięciolatka, ilustruje kryzys, jaki dotyka brytyjski system opieki zdrowotnej. Szczególnie dotknięty jest sektor opieki stomatologicznej.

Szeroko nagłośniona sprawa Caroline Percy skłoniła Ministra Zdrowia do reakcji: „Osoba odczuwająca tak silny ból powinna zawsze pamiętać, że jeśli zajdzie taka potrzeba, może udać się na lokalny oddział ratunkowy i pogotowie, aby uzyskać pomoc, ponieważ coś takiego nie powinno mieć miejsca”.„, mówi Wiktoria Atkins.

Przeczytaj także: Za prosty zabieg ortodontyczny dentysta otrzymuje 8 000 euro, a pacjent odkrywa masowe oszustwo

Aby walczyć z pustynią medyczną, rząd ustanowił premię stabilizacyjną w wysokości 20 000 funtów (23 000 euro) dla dentystów w trudnych obszarach.

Uruchomiono także praktyki mobilne. Autobusy te kursują po najbardziej zaniedbanych obszarach i zapewniają pomoc w sytuacjach awaryjnych.

READ  Tysiące zagranicznych biegaczy zbanowanych z New York Marathon

Oczywiste jest, że te środki nie wystarczą, aby uniknąć bólu zęba i uchronić wszystkich pacjentów przed rozpaczą…

Czytaj więcej…