Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Organizacje pozarządowe wzywają Organizację Narodów Zjednoczonych do zbadania izraelskich ataków na dziennikarzy w Libanie

Organizacje pozarządowe wzywają Organizację Narodów Zjednoczonych do zbadania izraelskich ataków na dziennikarzy w Libanie

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

Międzynarodowe organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka, w tym Reporterzy bez Granic, rodziny ofiar i inne organizacje medialne, wezwały w środę 28 lutego przed Narodami Zjednoczonymi o wszczęcie niezależnego śledztwa w sprawie izraelskich nalotów, w wyniku których w 2023 r. w południowym Libanie zginęło i zostało rannych dwóch dziennikarzy. Od rozpoczęcia wojny w Strefie Gazy pomiędzy Izraelem a islamistycznym ruchem Hamasem 7 października potężny libański Hezbollah codziennie atakuje izraelskie obiekty wojskowe, wspierając swojego palestyńskiego sojusznika. Izrael przeprowadza ataki odwetowe.

Francja i Katar wzywają do „bardzo szybkiego” zawieszenia broni. Emir Kataru, szejk Tamim bin Hamad Al Thani i Emmanuel Macron po raz kolejny podzielili się we wtorek wieczorem podczas przyjęcia w Pałacu Elizejskim swoją nadzieją na dotarcie do Paryża. „Zbyt szybko, aby przerwać ogień” W konflikcie, który toczy się pomiędzy Izraelem a Hamasem od 7 października. Uwolnienie zakładników to a „priorytet” Prezydent Francji wskazał, że dla Paryża jest to absolutne. Ze swej strony emir Kataru, którego kraj jest ojczyzną przywódców ruchu Hamasu, potępił to, co określił jako… „Ludobójstwo narodu palestyńskiego”z „Przymusowe przesiedlenie” I „Bombardowanie naziemne”.

Głód w Gazie jest „prawie nieunikniony”. Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraziła we wtorek swoje zaniepokojenie faktem, że A „Powszechny głód jest prawie nieunikniony” W Strefie Gazy. „Jeśli nic się nie zmieni, w północnej Gazie grozi głód”.Karl Skow, zastępca dyrektora wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego, powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych od 23 stycznia żaden konwój nie był w stanie dotrzeć do północnej Gazy, która potępia przeszkody narzucone przez władze izraelskie.

Lula potępia „ludobójstwo” Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, którego kraj jest od środy gospodarzem spotkania ministrów finansów grupy G20 zdominowanego przez konflikty na Ukrainie i w Strefie Gazy, również potwierdził we wtorek, że izraelski premier Benjamin Netanjahu przekazał grupie to, co powiedział. „Ludobójstwo kobiet i dzieci” Palestyńczycy.

READ  Ukraina: Moscou et Washington s'écharpent au Conseil de sécurité de l'ONU - 01.02.2022 do 00:46