Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zawór końcowy do przemysłowej produkcji zup w Dopigheim

AAA Dubbigheim (Bas-Rhin), kierownictwo przemysłowej fabryki zup Knorr (Grupa Unilever) ma nadzieję na uzyskanie podpisu związku w poniedziałek rano 9 sierpnia na dole PSE, „Plan ochrony zatrudnienia”. Następnie w poniedziałek po południu skonsultuje się z wybranymi przedstawicielami Komitetu Społeczno-Ekonomicznego CSE.

Te różne kroki będą oznaczać koniec działalności Knorr w regionie Strasburga. Knorr Jej alzacka działalność powinna zostać przeniesiona do Rumunii i Polski. Gorzki powrót z urlopu dla 261 pracowników. Nadal polegali na trwających negocjacjach, aby początkowo poprawić swoje warunki.

Max Cantrell produkuje puszki do zup od 31 lat. Niechętnie, w wieku 56 lat, rezygnuje z pozycji lidera linii:Pracujemy razem od wielu lat. To była druga rodzina.

Przed fabryką Knorra po ogłoszeniu planu socjalnego w kwietniu 2021 r. © Maxppp
Laurent Ria

Wracaj do lat pięćdziesiątych

49-letni Lawrence i 52-letni Emmanuel spotkali się w domu Knorra około 20 lat temu.

Żyli razem ograniczenia kadrowe i pogarszające się warunki pracy, trudy, które wstrząsnęły parą: ”Spójrz na naszego partnera w domu i zobacz Knorra!Lawrence wyjaśnia:To jest lustro. Na początku byliśmy w naszym smutku i strachu i staraliśmy się oszczędzić sobie nawzajem…

mów więcej teraz„, dodaje Emmanuel, który stara się być pozytywny”Nie mamy nic do stracenia, oboje mamy. Jeśli chcemy udać się na drugi koniec świata, możemy. Wszystko otwarte!

Fabryka jest zamykana tej jesieni

Unilever Witryna została zamknięta w marcu ubiegłego roku. Produkcja zup powinna się skończyć za kilka tygodni, może w październiku.

Grupa twierdzi, że od dwóch lat szukała kupca, ale bezskutecznie. Według przedstawicieli pracowników koncern rolno-spożywczy, który ze względów ekonomicznych chce zwolnić swoich alzackich pracowników, również osiąga znaczne zyski.

READ  Credo: Marcel Thomas, główny symboliczny JOCreusot