Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zawał serca: Te dwa leki zwiększają ryzyko podczas upałów!

Termometr ponownie zbliża się do 40 stopni Celsjusza tego lata we Francji. Problemy związane z wysoką temperaturą narastają z dnia na dzień. Jednak niektóre leki są również zaangażowane w Ta komplikacja. To wynik badania przeprowadzonego przez niemieckich i amerykańskich naukowców w czasopiśmie Nature Cardiovascular Research, 1 sierpnia 2022 r. Beta-blokery i leki przeciwpłytkowe, które zażywaliśmy Zwiększ ryzyko zawału serca podczas fali upałów. Skoncentruj się na tym badaniu.

Trudniejsza regulacja temperatury ciała

Kai Chin, profesor nadzwyczajny w Departamencie Epidemiologii (Zdrowie Środowiskowe) w Yale School of Public Health, jest jednym z pionierów. przeprowadzić to badanie. Według niego „Pacjenci, którzy przyjmują te dwa leki (aspirynę i beta-blokery) mają wyższe ryzyko (z zawału serca). »

Po dalszych badaniach na ten temat, to Znajdź trop w regulacji temperatury ciała.

„Postawiamy hipotezę, że niektóre leki mogą utrudniać regulację temperatury ciała” – podkreśla.

Profesor Chen nie zakończył śledztwa Te dwa leki na serce. Jednak wzywa wszystkich pacjentów, którzy ją przyjmują, do zachowania czujności, szczególnie w czasach gwałtownych temperatur.

Uwzględniono 2494 przypadki zawału serca

Po pracy profesora Chena inni badacze Zainteresuj się uderzaniem Przypadki zawału serca podczas silne ciepło. Odkryli więc, że narażenie na zimno lub ciepło zwiększa prawdopodobieństwo infekcji spowodować zawał serca w chorobie.

Zauważ, że ryzyko Atak serca Ze względu na wysoką temperaturę Podwyższona po przekroczeniu określonego progu. Od 2 do 3 ° C powyżej normalnej temperatury wielu pacjentów doświadcza napadów padaczkowych.

Badał również zespół niemieckich badaczy Przypadek niektórych pacjentów w Augsburgu (w Niemczech) w latach 2001-2014. W sumie badacze ci przebadali 2494 pacjentów, którzy mieli zawał serca podczas upałów (tj. między majem a wrześniem). Badanie ujawniło związek między Zabiegi Podążać, narażenie na ciepło I dzień ataku serca.

READ  Grippe, la Corse passe en phase pre-épidémique
Źródło: Pixabay

63 do 75% ryzyka zawału serca

Dane zebrane przez tych badaczy z Yale School of Public Health wspierają ekspertyzę profesora Chena. Przyjmowanie beta-blokerów lub środków przeciwpłytkowych (takich jak aspiryna) może zwiększać ryzyko zawału serca podczas upałów. The Wielokrotności dotyczyło wszystkich badanych pacjentów, czy byli mniejszy lub większy.

Badacze Uzyskaj niesamowite statystyki :

  • Przyjmowanie beta-blokerów zwiększało ryzyko zawału serca do 65%.
  • Przyjmowanie leków przeciwpłytkowych może zwiększyć to ryzyko do 63%.
  • Jednoczesne przyjmowanie beta-blokerów i antyblokerów może zwiększyć ryzyko do 75%.

Czy w przypadku fali upałów należy zmienić lek?

Niektóre leki czasami pogarszają komplikacje związane z ciepłem. Jednak tak nie jest powód, aby przestać Nie należy samodzielnie modyfikować ani przerywać leczenia.

Ta decyzja należy do lekarza prowadzącego, który w zależności od pacjenta może dokonać szczegółowej oceny. Zdecyduje, czy zweryfikować działanie niektórych leków, w zależności od kontekstu.

Ale przede wszystkim należy bezwzględnie unikać samoleczenia. W czasie fali upałów nawet zażywaj lekarstwa Wydawany jest bez receptyMusisz postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Tak jest na przykład w przypadku aspiryny lub paracetamolu w przypadku gorączki lub bólu głowy. Specjaliści twierdzą, że te dwa leki nie są zbyt skuteczne podczas fali upałów. Pierwszy grozi zakłóceniem termoregulacji organizmu, drugi natomiast grozi traci swoją skuteczność W przypadku udaru cieplnego.

Źródło: Pixabay

Prawidłowe działania, które należy podjąć w przypadku wysokich temperatur

jak tylko Zaczęło się nagrzewaćZachowaj prawidłowe gesty, aby chronić swoje zdrowie.
Poświęć trochę czasu na przeczytanie instrukcji LekiPodręcznik użytkownika glukometrów lub używanych odczynników.

Zawsze przestrzegaj wskazówek dotyczących przechowywania i transportu Twój sprzęt medyczny lub leczenie według Zalecenia nutowy.

  • Nie należy podejmować inicjatywy w celu modyfikacji lub zaprzestania leczenia.
  • Pozostań nawodniony przez cały dzień i jedz wystarczająco dużo.
  • Unikaj bezpośredniego narażenia na ciepło i światło słoneczne.
  • Upewnij się, że w domu panuje jak najbardziej normalna temperatura.
  • W razie wątpliwości zawsze zasięgnij porady lekarza lub farmaceuty.
READ  Zachęcanie do postępu w raku prostaty i piersi
Źródło: Pixabay