Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fala upałów: zdjęcie z kosmosu ukazuje najważniejsze obszary Paryża

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wykonała zdjęcie termowizyjne Paryża w upale czerwca 2022 roku. (© Thom Astro)

fale upał Nigdy nie przestawaj uderzać w stolicę. Na początku sierpnia temperatury przekraczają 30 stopni i Paryż A Francja Wyspa Opublikowano, wtorek, 2 sierpnia 2022, at żółty alert fali upałów.

Czerwiec 2022 nigdy wcześniej nie został dostarczony fala upałów A w stolicy uderzają temperatury dochodzące do 40 stopni. W tym szczególnie gorącym okresie, 18 czerwca 2022 r., było Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wykonał migawkę termiczną, ukazując najważniejsze obszary miasta.

Północ i południe są szczególnie gorące

Zdjęcia termowizyjne Paryża, udostępnione w sieciach społecznościowych przez Radę Miejską 15. dzielnicy, są jednoznaczne: zarejestrowane temperatury znacznie przekraczają 40 stopni 18 czerwca 2022 r.

Centralny Paryż, a także okolice Porte de Pantin i Porte de Versailles są pokazane w jaskrawej czerwieni. Skala wskazuje, że ten kolor reprezentuje ponad 40 stopni na Ziemi.

Te bąbelki ciepła, występujące zwłaszcza w stolicy, nazywane są miejska wyspa ciepła (Oddział intensywnej terapii). W mieście „energia słoneczna jest magazynowana w materiałach budowlanych i nieprzepuszczalnych dachach, takich jak bitum, która jest ogrzewana i magazynowana”, wyjaśnia Météo France. Te wyspy ciepła mogą odpowiadać za wzrost temperatury nawet o dziesięć stopni. Tak więc brak pokrywy roślinnej i zasklepiania gleby uniemożliwiają transfer energii.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny? Wiedz, że możesz śledzić Actu Paris w kosmosie Aktualności . Wystarczy jedno kliknięcie, a po rejestracji znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.

READ  Czy potrzeba więcej ograniczeń krajowych, aby ograniczyć zmienną delta?