Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zatrzymano osiem osób, w tym lidera niezależnej organizacji CCAT

Zatrzymano osiem osób, w tym lidera niezależnej organizacji CCAT

Prokuratura w Noumei wszczęła 17 maja śledztwo, szczególnie w związku z „spiskiem przestępczym”, którego celem byli „podejrzani sponsorzy” zamieszek, w tym „niektórzy członkowie CCAT”.

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 1 minuta

Lider CCAT Christian Tin uczestniczy w spotkaniu ruchu niepodległościowego w Bourail (Nowa Kaledonia), 14 czerwca 2024 r. (DELPHINE MAYEUR / AFP)

Osiem osób Zostali aresztowaniŚroda, 19 czerwca w Nowej Kaledonii. Wśród nich jest Christian Tin, uważany za przywódcę Komórki Koordynacyjnej ds. Działań w Terenie (CCAT), ruchu, który stał u podstaw powstania przeciwko reformie kolegium elektorów, powiedział prokurator Noumea Yves Dubas. W tym samym czasie aresztowano także siedem innych osób, ale ich tożsamość nie została ustalona.

Zatrzymano ośmiu podejrzanych. Mogą one trwać do 96 godzin, „W związku z czynami dotyczącymi przestępczości zorganizowanej”, wybierz Yvesa Dubasa. 17 maja prokuratura w Noumei wszczęła śledztwo, w szczególności w sprawie „spisku przestępczego”, którego celem było „Pasterze” Rzekome zamieszki m.in „Niektórzy członkowie CCAT.”.

Z okazji tych aresztowań w środę rano siły policyjne otoczyły siedzibę Partii Niepodległości Unii Kaledońskiej, w której mieści się również biuro CCAT. Z kilku zeznań zebranych przez Agence France-Presse wynika, że ​​w budynku przeprowadzono przeszukanie. „Policja weszła do biur i zrobiła zdjęcia, zwłaszcza dokumentów”.Potwierdził to Ren Hue, wybrany na urzędnika (UC) okręgu Loyalty Islands. Prokurator potwierdziła, że ​​celem były budynki CCAT „Ta operacja przebiegła bez żadnych incydentów.”.

Potępił Unię Kaledońską „Te arbitralne aresztowania, podczas których lokalni przywódcy antyniepodległościowi i milicjanci kryminalni przechadzają się swobodnie.” I „Żąda natychmiastowych wyjaśnień w sprawie wszystkich tych bezpodstawnych aresztowań”.. Ale partia zaprasza swoich działaczy „Nie reaguj na prowokacje” Wzywa do spokoju „Oczekuję dalszych informacji na temat tych aresztowań”.