Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Działacze na rzecz ochrony środowiska aresztowani za posypanie skrobią kukurydzianą w prehistorycznym miejscu Stonehenge w Wielkiej Brytanii

Działacze na rzecz ochrony środowiska aresztowani za posypanie skrobią kukurydzianą w prehistorycznym miejscu Stonehenge w Wielkiej Brytanii

Kilku członków brytyjskiego ruchu ekologicznego Just Stop Oil wzięło udział w akcji wojskowej zorganizowanej w środę na terenie Stonehenge. Władze aresztowały dwóch z nich.

Telewizje francuskie – redakcja kulturalna

opublikowany


Czas czytania: 1 minuta

W Stonehenge w Wielkiej Brytanii działacze na rzecz ochrony środowiska pokrywają prehistoryczne menhiry skrobią kukurydzianą.  (Biuletyn / Po prostu zatrzymaj ropę)

To jest zlokalizowane w Wiltshire W południowej Anglii Stonehenge to jeden z najsłynniejszych kompleksów megalitycznych na świecie. W środę 19 czerwca aktywiści grupy Just Stop Oil spryskali część ulotek witryny pomarańczową mieszanką, a dwóch jej członków zostało aresztowanych przez policję.

Poprzez tę procedurę aktywiści żądają tego od władz „Podpisz prawnie wiążący traktat o wycofaniu paliw kopalnych do 2030 r.” Tak piszą w notatce prasowej zamieszczonej na swojej stronie internetowej „Dalsze spalanie węgla, ropy i gazu doprowadzi do śmierci milionów ludzi”. „Musimy zjednoczyć się, aby bronić ludzkości, w przeciwnym razie zaryzykujemy wszystko”. Dodaj członków ruchu.

W tym komunikacie prasowym aktywiści precyzują, że rozpylany produkt nie jest farbą, ale pomarańczową skrobią kukurydzianą, którą może zmyć woda. Just Stop Oil jest również znany ze swojej działalności przeciwko dziełom sztuki.