Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zamknięcie Paryża: stabilne!

skłonności

CAC40 zakończył w środę sesję 14 lipca całkowicie bez zmian na poziomie 6,558 pipsów na bardzo spokojnym rynku z powodu narodowego święta trójkolorowego. Rating USA nadal wykazuje dziś pewien opór, pomimo alarmujących danych dotyczących cen producentów w USA, które sprawią, że Jerome Powell będzie miał trudny czas w jego dzisiejszej interwencji przeciwko Kongresowi USA…

Gospodarka i waluty

Tak więc dzisiaj prezes Rezerwy Federalnej interweniował przed Kongresem USA przy okazji swojego półrocznego zeznania na temat polityki pieniężnej… Powell przyznaje się do „znacznego” wzrostu inflacji, która jego zdaniem powinna pozostać wysoka w ciągu najbliższego Parę lat. Lata. miesiąc. Wystarczy powtórzyć, że amerykański bank centralny jest nadal gotowy do dostosowania swojej polityki, jeśli inflacja wzrośnie zbyt gwałtownie. Jednak spodziewany jest dalszy powrót do spokoju i stabilności. Według jego analizy inflacja powinna w tym roku pozostać wysoka, a następnie umiarkowana…
Prezes Fed zauważa również wzrost wyceny aktywów, ale nie przejmuje się tym i wskazuje na „ogólnie wysokie poziomy” stabilności finansowej… dyskusje na temat „podsłuchiwania” i ograniczania zakupów aktywów.Fed ma obecnie 120 miliardów dolarów miesięcznie, od oczekiwanych do kontynuacji na przyszłych spotkaniach. Powell zauważa, że ​​bank przekaże „zawiadomienie z wyprzedzeniem” przed ogłoszeniem jakiejkolwiek decyzji o wprowadzeniu zmian. Szef Fed uważa, że ​​wzrost w USA powinien osiągnąć w tym roku najwyższy poziom od dziesięcioleci. Powell zwraca jednak uwagę, że amerykański rynek pracy jest daleki od pożądanego poziomu spadku. Dlatego Fed chce zobaczyć większy postęp z tego punktu widzenia, zanim podejmie działania i zmniejszy wsparcie dla gospodarki. Wydaje się to uspokajać rynki, które w tej chwili nie „wyceniają” hipotezy o trwale wysokiej inflacji.
Dla Powella przed rynkiem pracy jest jeszcze daleka droga, który wynosi 7,5 miliona miejsc pracy poniżej poziomu sprzed pandemii, przy czym trudności dotykają zwłaszcza pracowników o niskich zarobkach i mniejszości. Powell zauważa, że ​​wskaźnik aktywności zawodowej również pozostaje niski.

READ  Ostatecznie ich tajne archiwum zostało ujawnione przez Laurenta Delahousse

Należy również zauważyć, że Steve Mnuchin, były sekretarz skarbu USA, uważał ze swojej strony, że inflacja nie jest tymczasowa i że Fed powinien bezzwłocznie przystąpić do „ograniczania”. Prezes BlackRock orzekł również, że wzrost cen będzie kontynuowany…

Wśród ostatnio opublikowanych wskaźników, czerwcowy PPI wzrósł o 1% w porównaniu z poprzednim miesiącem, jak wynika z dzisiejszego raportu, podczas gdy konsensus ekonomistów wynosił 0,5%. W ujęciu rocznym indeks wysokich cen wzrósł o 7,3% w porównaniu z konsensusem 6,8%. Wyłączając żywność i energię, indeks cen producentów w USA wzrósł o 1% w porównaniu z majem, dwukrotnie więcej niż oczekiwano. Wzrost o 5,6% rok do roku w porównaniu z konsensusem 5,1%…
Opublikowane wczoraj dane o inflacji w USA również były niepokojące: CPI w USA za czerwiec wzrósł o 0,9% m/m, znacznie więcej niż oczekiwano, gdyż konsensus wynosił +0,5%. Zrewidowany indeks, po wyłączeniu Ŝywności i energii, równieŜ wzrósł o 0,9% w stosunku do poprzedniego miesiąca, wobec konsensusu 0,4%. W efekcie CPI wzrósł o 5,4% r/r wobec konsensusu 4,9%. Le CPI ajusté, hors éléments volatils, augmente de 4,5% par rapport à l’an dernier, contre 4% de consensus… Ainsi, les prix à la consommation aux Etats-Unis ont affiché là leur plus forte hausse en 13 lat!

Po stronie naftowej Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły kompromis, aby rozwiązać konflikt między nimi a innymi członkami OPEC o poziom wydobycia, według Bloomberga. Wystarczająco, aby dziś wieczorem sprowadzić baryłkę ropy Brent poniżej 76 dolarów. Z kolei euro wzrosło do 1,18 dolara. Bitcoin wynosi 32 800 USD.

rosnące wartości

AB Science: +21%, a następnie DMS (+6%) z Nanobiotix

Esker (+3,6%) w drugim kwartale roku podatkowego 2021 Grupa wygenerowała skonsolidowaną sprzedaż w wysokości 33,4 miliona funtów, co stanowi wzrost o 32% przy stałych kursach wymiany w porównaniu do tego samego kwartału w poprzedniej praktyce.
W pierwszej połowie roku sprzedaż wyniosła 64,4 mln aiga, co oznacza wzrost o 22% przy stałych kursach wymiany.
Firma po raz kolejny miała najlepszy kwartał i najlepszy semestr w swojej historii. Oczekuje się, że wzrost firmy Esker będzie kontynuowany w trzecim kwartale ze względu na znaczące sukcesy biznesowe odnotowane od czwartego kwartału 2020 r., silne ożywienie gospodarcze obserwowane na całym świecie oraz leżący u podstaw wpływ, który pozostaje pozytywny.
Esker podnosi całoroczną prognozę wzrostu organicznego z 16% do 17%, co podniosłoby wolumen sprzedaży grupy do około ME131, jeśli parytet euro/dolar pozostanie niezmieniony. Na tym poziomie wzrostu rentowność powinna wynosić od 12% do 15%.

READ  Ekrany - co oglądasz w programie w tym tygodniu?

Adocia: +5% z Balyo, P&V i Ekinops

Waloryczność: +3,5%. Jefferies podniósł indeks w pliku z 12,8 do 14,5 euro wraz z powiadomieniem o zakupie.

STM: +2,5%, a następnie Cegedim, Catana, Rallye i Orapi

Claranova + 2% z Mersen, M&P

LNA: +1,5% z CGG, Esi Group, Axway i Navya

Niskie wartości

Latécoère (-15%) ogłosił rozpoczęcie podwyższenia kapitału przy zachowaniu preferencyjnych praw poboru w wysokości około 193,4 mln euro i prawdopodobnie wzrośnie do około 222,4 mln euro, jeśli klauzula przedłużenia zostanie w pełni wykonana.
Cena subskrypcji: 0,51 € za nową akcję
– Subskrypcja ekwiwalentna: 4 nowe akcje za 1 dotychczasową

Devoteam: -4% z Neoen i OSE Immuno

TFF: -3%, a następnie pojemnościowy

EDF (-2%) zapowiedział otwarcie swojego biura w Warszawie, które w całości jest poświęcone wspieraniu rozwoju zintegrowanej oferty jądrowej na potrzeby polskiego rynku. na potrzeby polskiego rynku. Decyzja o zakotwiczeniu polskiej działalności związanej z opracowywaniem ofert EDF w Warszawie podkreśla długoterminowe zaangażowanie EDF we wspieranie ambicji nuklearnych Polski w zakresie energii jądrowej. . Oferta EDF dotyczy głównie budowy od 4 do 6 reaktorów EPR w Polsce.
Na szefa nowego biura EDF powołał Thierry’ego Deschaux. Podczas 14-letniej kariery w Polsce w kilku spółkach zależnych EDF, a w szczególności w Dalkii Polska, której był prezesem, pan Deschaux zdobył głęboką wiedzę na temat polskiego sektora energetycznego na wszystkich etapach jego transformacji. Od 15 lat w oddziale nuklearnym EDF France w zakresie inżynierii, eksploatacji i konserwacji, a także w negocjowaniu dużych kontraktów na zakup paliwa jądrowego.
Działalność biura EDF w Warszawie będzie koncentrować się na pogłębieniu dialogu, jaki EDF nawiązał w ciągu ostatnich dziesięciu lat ze wszystkimi głównymi graczami zaangażowanymi w polski program jądrowy. Jednym z jego głównych zadań jest integracja polskiego przemysłu z europejskim przemysłowym łańcuchem dostaw EDF do reaktorów EPR, poprzez nawiązywanie długotrwałych partnerstw i przyspieszanie kwalifikacji polskich dostawców. Biuro podlega nowemu Departamentowi Rozwoju Jądrowego EDF i będzie w pełni korzystać ze wsparcia swoich zespołów inżynierskich. .

READ  Glamorous Looks i miękkie przytulanie: Jodie Foster i Alexandra Hedison na festiwalu filmowym w Cannes

Air France KLM: -2% z Manitou

Albioma (-1,6%) padł ofiarą ataku ransomware na sieć IT grupy. Przypominamy, że atak nie miał konsekwencji dla działalności wyzysku przemysłowego; Wszystkie elektrownie Grupy działają normalnie.
“Zespoły informatyczne Albiomy zareagowały na przywrócenie biurowego systemu informacyjnego grupy tak szybko, jak to możliwe. Dogłębne dochodzenie przeprowadzone przez delegowanych przez nas ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa ujawniło, że zaobserwowano pewne włamania do niektórych danych firmy. W razie potrzeby podejmuje się odpowiednie środki ostrożności i ochrony Działa w ścisłym porozumieniu z właściwymi władzami. Prywatne polisy ubezpieczeniowe zostały aktywowane.”

ADP: -1,5% z Vinci, Ubisoft, Atari, BigBen i JC Decaux

Renault: -1%, następnie Ivage i Covas

Iris Knobloch, Artémis – tradycyjna spółka holdingowa rodziny Pinault reprezentowana przez François-Henri Pinault i Albana Gregita – oraz Combat Holding, ogłosili utworzenie I2PO, pierwszego w Europie „SPAC” (spółki specjalnego przeznaczenia) poświęconej przemysł rekreacyjno-rozrywkowy.
SPAC w formie nowopowstałej spółki akcyjnej zarejestrowanej we Francji rozpoczyna dziś akcję pozyskania środków w wysokości 250 mln euro (ewentualnie podwyższonych do 300 mln euro w przypadku „pełnego skorzystania z klauzuli przedłużenia ”), w ramach oferty dedykowanej inwestorom kwalifikowanym., z okazji jej wprowadzenia w profesjonalnym dziale rynku regulowanego Euronext Paris.