Zamiast dać Kevinowi Mayerowi nalot na francuskie złote medale… co pamiętamy z piątego dnia

Piąty dzień mistrzostw Europy w Monachium, w poniedziałek 15 sierpnia, upłynął pod znakiem rezygnacji Kevina Mayera. To był ciężki cios dla francuskiej delegacji lekkiej atletyki, ale na szczęście inne dyscypliny pozwoliły Francji na wzbogacenie swojej liczby medali.

Kolarstwo (tytuły Landerno i Grunden) i tenis stołowy, z duetem Emmanuel Lipson-Jianyan Yuan koronującym trójkolorowych delegatów w Monachium trzema złotymi medalami.

Decathlon: mądrość bohatera

Nawet Achilles ma swoje słabości. W tym przypadku nie była to pięta Kevina Mayera, ale jego udo. Przerażony zamknięciem, kontuzją, która trwała od czasu zdobycia tytułu mistrza świata w Eugene kilka tygodni temu, Francuz nie chciał ryzykować kontynuacji dziesięcioboju i zaostrzenia rany. Od pierwszego biegu na 100m Francuzi skrócili się jeszcze przed metą. Już zrozumiałem. Zdał sobie sprawę, że ból byłby zbyt silny, aby mógł sobie wyobrazić globalne i europejskie podwojenie w ciągu trzech tygodni. Mądrze gracz Montpellier postanowił porzucić swoje kontynentalne marzenia, woląc zachować te większe marzenia o Olympusie.

Kevin Mayer, mistrz świata w dziesięcioboju w Eugene w lipcu, musiał dziś rano skrócić dystans 100 m, aby wystartować w biegu, z powodu potencjalnej kontuzji.  To już koniec dla Francuza po pierwszym teście...

Ścieżka rowerowa: Landerno będzie hałasować

To jeden z nowych nagłówków na temat odrodzenia trójkolorowych wyścigów motocyklowych. W wieku 24 lat Melvin Landerno wygrał zawody kilometrowe, aby dać Francji kolejny złoty medal na niemieckim torze wyścigowym. Dzięki doskonałemu wykończeniu Habs w końcu dominuje we włoskim Matteo Bianchi, zdobywając złoto. Wszyscy będąc jedynym zawodnikiem, który w końcu przekroczył minutę podczas tego kilometrowego testu (59″ 75).

24-letni Francuz Melvin Landerno, który już dziś rano zakwalifikował się najszybciej, został w poniedziałek mistrzem Europy na kilometr, będąc jedynym, który przekroczył minutę (59).

Tor kolarski: Grundin, omnim w pośpiechu

W wieku 21 lat Donovan Grundin czeka na całą swoją przyszłość, ale francuski kolarz chce wszystkiego od razu. Zaczął od tytułu w Omnium, gdzie pokazał swoje starożytne umiejętności wyścigowe, aby wygrać pod koniec ostatniego wyścigu punktowego. Pod koniec wspaniałego finału na ostatnim metrze zatrzymali się Włosi Consone i Hiszpanie Moura Federe, udowadniając, że jeśli nadal będzie potrzeba, francuskie kolarstwo rzeczywiście wróciło na świat. wierzchołek góry.

READ  Rok 2023, „straszny rok” dla Germanschaft przed Euro 2024

Niewiarygodny Donavan Gronden zdobył złoto w Omnium pod koniec emocji, wyprzedzając Włocha Simone Consoni i Hiszpana Sebastiana Mourę Verdiego.

Tenis stołowy: nagroda za wytrwałość

Czwarty na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Europy w 2021 roku, francuski duet złożony z Emmanuela Lebesona i Jianana Yuana dotknął trofeum w deblu mieszanym. A w finale duet musiał ponownie walczyć po przegranej pierwszego seta z Rumunem Ovidiu Ionescu i Bernadette Szucks. W konsekwencji ten ostatni doprowadził grupę do zera, zanim Lipson w końcu włączył się ze swoim partnerem, aby podpisać trzy zwycięskie sety (8-11, 11-6, 11-5, 11-9).

Po rozczarowaniu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i zajęciu czwartego miejsca, Emmanuel Lipison i Jianan Yuan zostali mistrzami Europy w deblu mieszanym w tenisie stołowym.  W finale Francuzi pokonali rumuński duet Ovidiu Ionescu i Bernadette Szucks w czterech setach (8-11, 11-6, 11-5, 11-9).

Ścieżka rowerowa: zbliżyli się Cobone i Gross

Clara Coppone jeszcze długo będzie mogła wyrzucać ten światowy wyścig. Wyścig, w którym dominowałem na długo przed ostatnim wyścigiem, wyścig punktowy. Początkowo Aixoise sprawował kontrolę, wyglądając, jakby galopowali w kierunku złota, gdy w połowie wyścigu potężny upadek powstrzymał rywali i wymagał zatrzymania wyścigu, aby móc oczyścić kilku sportowców i naprawić uszkodzony tor. Po ponad 40 minutach oczekiwania samochody zostały ponownie wypuszczone, ale Francuzka niewątpliwie straciła dużo płynności podczas cięcia. Tym samym nie była w stanie zmierzyć się z włoską Rachel Barbieri, która startowała z daleka. Cobone wciąż może liczyć na zemstę, tym razem na szosie, podczas niedzielnego wyścigu szosowego kobiet.

Clara Copponi prowadziła w mistrzostwach przed finałem, ostatecznie zdobywając srebrny medal, pokonując Włoszkę Rachel Barbieri.
france

To samo przepraszam, lub prawie, dla Mathilde Gross. Francuzka podeszła kilka centymetrów od upadku, przed publicznością, która pokonała sprawę jej niemieckiej przeciwniczki Emmy Haines. Ten ostatni, dwukrotny mistrz świata, potrzebował trzech rund, aby wygrać Brave, Tricolor Hope (23 lata) w sprincie.

Z Niemką Emmą Haines, mistrzynią świata w majorze, francuska sprinterka Mathilde Gross przegrała w trzech setach w finale sprintu indywidualnego.  Więc zdobyła srebrny medal.  Holenderka Lauren van Rijen zdobyła brązowy medal.
france

Wspinaczka: Moro wspina się w trzecim stopniu

W zaledwie 5 sekund i 551 milisekund Francuz Guillaume Moreau zdobył brązowy medal we wspinaczkowym teście prędkości. 27-latek, pokonany w półfinale przez przyszłego zwycięzcę z Ukrainy Daniila Boldyreva, zdominował Hiszpana Erica Noyę w finale juniorów. Piękna zemsta za czwarte miejsce w ostatnich światach i kto może teraz marzyć o Paryżu 2024.

READ  Les Blues wyrównali z La Roguita

Po rozczarowaniu w półfinale, Guillaume Moreau utrzymał brązowy medal we wspinaczce na czas z Hiszpanem Ericiem Noyą Cardona.  Drugi Francuz w wyścigu, Basa Moim, przegrał w ćwierćfinale.