Mistrzostwa Europy: Moro szybko opala się

Czwarty medal dla francuskiej ekipy wspinaczkowej na Mistrzostwach Europy w Monachium! W poniedziałek to Guillaume Moreau zdobył brązowy medal w teście prędkości. 27-latek z Grenoble, który zajął 27. miejsce na Euro 2013, następnie 4. w 2015 i 12. w 2019, po bardzo dobrym dniu zawodów w końcu stanął na podium. Na szóstym miejscu w porannych eliminacjach pokonał w 1/8 finału Włocha Matteo Zorloniego, a w ćwierćfinale Włocha Alessandro Singariego, a w półfinale przegrał z Ukraińcem Daniilem Boldyrevem. -egzaminy końcowe. Ale w małym finale dobrze się zregenerował i zdominował Hiszpana Erica Noyę Cardona, a Boldyrev został mistrzem Europy kosztem Polaka Marcina Dzińskiego. To pierwszy medal w wielkim międzynarodowym turnieju dla Guillaume Moreau, który odbywa się niecałe dwa lata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. „Pozostałem na pozycji po przegranej w półfinale i musieliśmy się ponownie skupić. Jestem naprawdę szczęśliwy. Staję się silniejszy przez cały czas trwania zawodów. Zbliżam się do mojego rekordu i jestem naprawdę szczęśliwy, że Poszedłem szukać medalu i obietnic na przyszłość, nagradza wykonaną pracę, motywuje” – cieszył się Guillaume Moreau, słuchając mikrofonu France Télévisions.

Polskie porażenie czterokończynowe u kobiet

Z kolei Basa Mauen, zajmujący czwarte miejsce w kwalifikacjach, który w 1/8 finału pokonał Niemca Leandera Karmansa, odpadł w ćwierćfinale z przyszłym srebrnym medalistą Marcinem Dzińskim. Brak medalu również dla Capucine Viglioni i Aurelii Sarrison, odpowiednio siódmego i dziewiątego w kwalifikacjach. Viglioni przegrał na ósmym miejscu z Niemką Norią Brookfield, a Sarrison po pokonaniu Włoszki Sofii Pellisini na ósmym miejscu w kwarcie z Polką Alexandrą Miroslav. Do kwartetu dołączyła też Polska, wygrywając finał Miroslava z Aleksandrą Kałuczką, a jego siostra Natalia Kałuczka wywalczyła brązowy medal kosztem Patricii Chudziak.

READ  Messi, Benzema, 3 najlepszych graczy... Zaufanie Mbappe do Złotej Piłki!