Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakwalifikowany do półfinału, faworyzował Świątka do wygrania turnieju

Opublikowany w:

Numer jeden na świecie Iga Świątek zakwalifikowała się w środę do półfinału Rolanda Garrosa, eliminując Amerykankę Jessicę Pegulę. A w drugim meczu tego dnia Rosjanka Daria Kasatkina pokonała swoją rodaczkę Weronikę Kudremetovą.

Numer jeden na świecie Iga Świątek zakwalifikowała się w środę 1Werset Czerwiec, dzień po ukończeniu dwudziestu latmi Rocznica półfinału Rolanda Garrosa przez wyeliminowanie Amerykanki Jessiki Pegula (11mi), 6-3, 6-2.

Kontynuuj polerowanie jej 33mi Sukces plasuje się i osiada samotnie na podium najwyższych nieposkromionych graczy XXI wiekumi Horn, za siostrami Williams (Venus, 35; Serena, 34). Wcześniej była powiązana z Belgijką Justine Henin.

W poprzedniej rundzie startowała chińska młodzież Chenwen Zheng (74 l.)mi), który miał ich komplet po raz pierwszy od 23 kwietnia, Polak zdołał podbić mecz na czas przeciwko zadziornej Peguli, szczególnie na początku meczu, pomimo kilku niewymuszonych błędów (28 vs 30 zwycięskich ruchów).

Urodzona 31 maja Świątek podpisała się przed kamerą „Starzeję się, ale wciąż jestem nowa”, odnosząc się do niej 21 lat.mi Urodziny, o których przyznała w wywiadzie, że tak naprawdę nie wie, jak świętować, kiedy wypada w środku Roland-Garros.

„Nie wiem, jakie jest maksymalne świętowanie, może za kilka lat będę mógł oglądać finał Ligi Mistrzów w środku turnieju” – żartowała. Jak mały ukłon w stronę paryskiego króla gliny Rafaela Nadala, który w sobotni wieczór poszedł obejrzeć mecz Liverpool-Real Madryt.

Świątek, ostatni członek pierwszej dziesiątki, który po heksagramie wciąż walczył przez pierwszy tydzień, jest faworytem Porte d’Auteuil. Wystąpiła na glinie w Paryżu po wygraniu pięciu poprzednich turniejów, w których brała udział (Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart i Rzym).

Nowy finał w perspektywie

W kolejnej rundzie Świątek zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do półfinału Wielkiego Szlema, pokonując swoją rodaczkę Weronikę Kudermtową 6:4, 7:6 (7/5).

READ  Algieria wstrząsnęła Burkina Faso!

25-latek nie przegrał jeszcze seta w mistrzostwach Paryża. Jest też tą, która jak dotąd przegrała najmniej meczów. Aby dostać się do żywych, dała tylko czternaście. Lepiej wypadły tylko Dinara Safina (5 lat w 2009 roku), Serena Williams (10 lat w 2013 roku) i Mary Pierce (trzynaście lat w 2000 roku). A potem wszyscy dotarli do ostatniego miejsca w finale.

Tym razem przeciwko Kudermetovej (29mi), było trochę więcej (dziesięć meczów zrezygnowano), ale mimo pewnego napięcia w zamykaniu meczu – straciła zagrywkę podczas zagrywki, przed zdobyciem szóstego punktu meczowego – wiedziała, jak zachować spokojną głowę.

„Jutro mam kolejną górę do zdobycia” – wyznał Rosjanin, który przegrał trzy spotkania z Polakiem. „Ale było inaczej, było ciężko, na początku roku. (…) Chcę wygrać i mam furię, żeby wygrać. To będzie dobry mecz” – powiedział. – Rządziła, zanim dodała: „Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w półfinale dużego turnieju”.

Sam Świątek nie chce być „nadmiernie pewny siebie”: „Wiem, że powinienem się wszystkiego spodziewać”.

Również na dole tabeli wszystko może się zdarzyć. Gauff to szybko rozwijający się fenomen, ujawniony w 2019 roku, kiedy po kwalifikacjach awansowała do ostatniej szesnastki na Wimbledonie w wieku zaledwie 15 lat. Ma teraz 23 latami Świat ma dopiero 18 lat. Z kolei Trevisan osiągnął w tym tygodniu 28. miejsce jako najlepszy ranking w swojej karierze (59 .).mi).

Jedyna pewność: bez względu na wynik półfinałów, Roland Garros po raz kolejny wejdzie do bezprecedensowego finału.

z AFP