Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zagrożenie cybernetyczne i inne problemy bezpieczeństwa

Zagrożenie cybernetyczne i inne problemy bezpieczeństwa

Niecały rok po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 RMC Sport ujawnia w cyberprzestrzeni memorandum wydane przez Dowództwo Żandarmerii. Pełna aktualizacja sytuacji w zakresie zagrożeń cybernetycznych przed tym międzynarodowym wydarzeniem.

To kluczowy element kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu: zagrożenie wirtualne i cyfrowe. Ponieważ ataki cybernetyczne miały miejsce podczas poprzednich wydarzeń sportowych, siły bezpieczeństwa dokładnie badają zagrożenie cybernetyczne. 14 czerwca dowództwo żandarmerii w cyberprzestrzeni wydało trzystronicową notatkę o ograniczonym rozpowszechnianiu, aby wyjaśnić status tego zagrożenia w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich.

„Ponieważ Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. są najczęściej oglądanym międzynarodowym wydarzeniem sportowym na świecie, jest bardzo prawdopodobne, że podmioty zagrażające cyberprzestępcom będą bardzo szybko reagować, wykorzystując wszelkie luki w zabezpieczeniach lub luki zidentyfikowane przed imprezą lub w jej trakcie w celu wykorzystania ich „Szybko” – wyjaśnia notatka. Celem tych poufnych informacji może być kilka elementów, np. strony sportowe i uroczystości. Istnieją na przykład obawy dotyczące ataków na maszyny administracyjne lub infrastrukturę o znaczeniu krytycznym. Ceremonia otwarcia w sercu Paryża również jest objęta wzmożonym nadzorem cybernetycznym.

>>> Groźby przygotowane przez żandarmów w trakcie roku igrzysk

„Pytanie nie brzmi, czy to wydarzenie zostanie zaatakowane, ale kiedy i w jaki sposób”.

Inny punkt kontroli dotyczy podmiotów gospodarczych i konkurencyjnych, takich jak sieci transportowe lub dostawcy usług logistycznych, biorących udział w igrzyskach olimpijskich. Wreszcie, obserwowane jest także serce igrzysk olimpijskich, sportowcy i ich menadżerowie. „Niedogodności i strategia wpływania na sztab trenerski i zawodników w celach destabilizacyjnych” – czytamy w dokumencie.

Zanim przejdziemy do komentarza: „Trend wzrostowy liczby zagrożeń skierowanych przeciwko najważniejszym wydarzeniom sportowym z przeszłości oraz wzrost przestrzeni ataku spowodowany cyfryzacją, która zapewnia innowacje, którym potencjalnie brakuje cyberdojrzałości (wykorzystanie sztucznej inteligencji, rzeczy połączonych, 5G i chmury ) prawdopodobnie doprowadzi do poważniejszych złośliwych działań podczas następnych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.” Zakończę tym zdaniem: „Pytanie nie brzmi, czy wydarzenie zostanie zaatakowane, ale raczej kiedy i w jaki sposób. (…) Jest prawdopodobne, że w organizację Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 przyczynia się jeden lub więcej systemów informatycznych, które już zostały zhakowane i umożliwiają w dłuższej perspektywie przeprowadzenie ewentualnego skoordynowanego ataku na kilka stron internetowych.

READ  Fryzjer Mbappe daje ważne wyobrażenie o jego przyszłości

„Dlatego ryzyko związane z aktywnością cybernetyczną pozostaje znaczące”.

W notatce czytamy dalej: „Wreszcie, biorąc pod uwagę planetarny wymiar Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. oraz ich zdolność do niesienia i przekazywania silnego przesłania ideologicznego, można szczególnie obawiać się zagrożenia ze strony aktywistów ze źródeł francuskich lub zagranicznych. zagrożenie z cyberprzestrzeni, wykorzystanie prowadzi do: Duża liczba prywatnych firm ochroniarskich lub wolontariuszy dbających o sprawny przebieg wydarzeń sportowych zwiększa ryzyko bezpośredniego i materialnego sabotażu Państwa Islamskiego.Przykładowo portal społecznościowy Twitter zawiera już hashtagi mające na celu uprzedzenia dobre wyniki Igrzysk Olimpijskich Państwa Islamskiego w 2024 r.

„Czytamy również, że ryzyko związane z cyberaktywnością pozostaje zatem znaczące. Jej zakres może wkrótce zostać uwarunkowany decyzją MKOl dotyczącą udziału lub metod udziału rosyjskich i białoruskich sportowców. Przykładowo w lutym 2023 r. został zainfekowany szkodliwy program opublikowano i stwierdzono, że do ataku DDoS na Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przyznała się grupa rosyjskojęzyczna po tym, jak wezwała ona Polskę do bojkotu drużyn ww. krajów”, podkreślając notatkę dotyczącą kwestii udziału rosyjskich sportowców w zawodach Igrzyska Olimpijskie. Cyberzagrożenie, które organizacja Paryż 2024 potraktowała poważnie.

Najważniejsze elementy