Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zadymiona plotka, aby umieścić to w kontekście

Przez kilka dni mogliśmy przeczytać w sieci, że Take-Two Interactive niedługo zostanie kupione przez Microsoft. Ten pomysł nie jest oparty na niczym konkretnym i ważne jest, aby znać kontekst tej plotki, aby zrozumieć, że rzeczy raczej się nie spełnią.

Take-Two (GTA) kupione przez Xbox: dymiąca plotka, którą można umieścić w kontekście

Od kilku dni można przeczytać na różnych stronach z wiadomościami o grach wideo, że Microsoft jest w trakcie przejmowania giganta Take-Two Interactive. Po jednym roku Ogłoszenie zakupu BethesdaByłoby to z pewnością prawdziwe trzęsienie ziemi dla branży. Take-Two jest już jednym z największych wydawców na świecie, w tym 2K, Rockstar Games i Private Division, dzięki czemu może pochwalić się kultowymi grami, takimi jak masywne GTA 5, ale także w serialu KresyI cywilizacjaI bioszokI NBA 2K lub red Dead Redemption, i pośrednio Hades Wydane przez specjalny dział.

Idea przejęcia Take-Two przez Microsoft nie opiera się na niczym konkretnym. Aby to zrozumieć, konieczne jest umieszczenie go w kontekście, ponieważ ta „plotka” rozprzestrzenia się w sieci.

Źródło

Aby to zrozumieć, musimy już wrócić do źródła tej plotki, do którego odnosiło się wiele stron, ale nie zawsze przekazujemy je poprawnie. Wszystko to pochodzi z wypowiedzi reportera Windows Central Jeza Cordena w podcaście Xbox Two na YouTube.

Lian na YouTubeSubskrybuj Frandroid

Dyskusja rozpocznie się za 21 minut. Widz pyta Jeza Cordena o jego przemyślenia na temat planowanego spotkania Phila Spencera, prezesa Xboxa, i Straussa Zelnicka, prezesa Take-Two, w podcastie prowadzonym przez Wrap Pro, ponieważ plotka o przejęciu jest coraz bliższa. Czas wygląda interesująco, a reporter może uzyskać analizę.

Oto odpowiedź Jeeza Cordena.

Czy chcę dodać paliwa do tej plotki? (śmiech) Słyszałem coś o Take-Two dawno temu. Kilka miesięcy temu słyszałem z kilku źródeł zaufania w branży, że następnym dużym studiem lub dużym wydawcą może być Take-Two. Ale to było naprawdę dawno temu. Ale jednocześnie zdobycie wydawcy takiego jak Take-Two może zająć dużo czasu. Więc nie wiem, nie mam na to ostatecznego dowodu, ale ta branżowa plotka o Take-Two jest stara. Dyskusje branżowe sugerują, że Take-Two szuka nabywcy. Ale znowu nie mam pojęcia, czy to prawda, czy nie. Nie widziałem żadnego dokumentu z tym związanego.

Jest więc wiele wątpliwości co do tych słów. Przede wszystkim nie budzi w żadnym momencie idei przejęcia przez Microsoft. Cała jego odpowiedź odnosi się do najważniejszego pytania przed wyobrażeniem sobie przejęcia: Czy Take-Two jest na sprzedaż? Wskazuje również, że nie ma jednoznacznych dowodów, tylko lekkie echa hałasu z korytarzy. W związku z tym możemy przypomnieć, że nie napisał o tym artykułu. Ale jest przede wszystkim dziennikarzem pracującym jako pisarz dla Windows Central. Jeśli jest wystarczająco dużo elementów wskazujących na zbliżającą się akwizycję, artykuł będzie już opublikowany na danej stronie.

amatorskie historie

Ten klip podcastu został zauważony przez Hiszpańska witryna Somos Xbox Kto zdecydował się napisać z tego artykuł. Po pierwsze, wskazuje, że Jez Corden jest redaktorem naczelnym Windows Central, którym nie jest (ale nie zawiodłoby, że większość witryn i filmów na YouTube na ten temat podchwyciłaby go). Przede wszystkim to właśnie ta strona zaczyna się od słów Jeza Cordena, aby dotrzeć do przejęcia Take-Two przez Microsoft. To jest hiszpański artykuł, który będzie łatwo przetłumaczyć i będzie relacjonowany przez wiele mediów. Poczekaj na Jeśli pokaż playstationWiadomości branżowe na początek września są dość lekkie. Plotka „GTA 6 Future wyrzucona z Xboxa”, która z łatwością wypełnia kanał informacyjny.

Od tego momentu zaczyna knuć historię fanów dla jakiegoś miłośnika Microsoftu. Następnie tworzone są wszystkie możliwe linki, aby spróbować połączyć Microsoft z Take-Two: podcastem między Philem Spencerem a szefem Take-Two. Jest też ciasto w kształcie gwiazdy udostępnione kilka lat temu przez urzędnika Microsoftu, gwiazda, która „nieuchronnie” będzie ukłonem w stronę gwiazdy z logo Rockstar Games.

To nie pierwszy raz, kiedy nawiązano tego typu połączenie. Wielu internautów przekonało się już, aby zobaczyć znaki Microsoft przejmie Segę i Konami na początku 2021 r..

Dlaczego Phil Spencer i Strauss Zelnick robią razem podcast?

Phil Spencer i Strauss Zelnick byli gośćmi na imprezie The Grill 2021 prowadzonej przez Wrap Pro. po prostu czytaj Artykuł poświęcony temu wydarzeniu na Wrap Pro Aby zrozumieć, że dyskusja skupi się na niesamowitym wzroście branży gier wideo podczas pandemii i jej znaczeniu dla przyszłości branży. Czy naprawdę możemy sobie wyobrazić dwóch mężczyzn zajmujących się wydarzeniem, aby publicznie omówić przejęcie? Nie wydaje się to wiarygodne.

Kupowanie Microsoft Xbox: idealny przepis na zadymiony szum

Jednak można temu zaprzeczyć, że jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft zamierza kupić Take-Two. Tak już jest, ponieważ Microsoft prawdopodobnie kupi Nintendo, a nawet Sony.

Dlaczego kusząca jest wiara?

Najpierw, Microsoft pokazał Bethesdzie, że nie boi się dużych zakupów gier wideo. Firma była gotowa wyłożyć 8,1 miliarda dolarów, aby przejąć ogromnego wydawcę i zwiększyć jego zdolność do produkcji treści. W przypadku subskrypcji Xbox Game Pass. Branża jest w stanie całkowitego połączenia i bardzo ważne jest, aby wszyscy uczestnicy zabezpieczyli jak najwięcej możliwości produkcyjnych, programistów i licencji, słynnego „IP”. Widzimy, że zakup Bethesdy rozszerzył zakres możliwości w umysłach fanów marki: teraz Microsoft może odkupić każdego i każdego, bez względu na wielkość.

Przejęcie Bethesdy było skutkiem trzęsienia ziemi

Przejęcie Bethesdy było skutkiem trzęsienia ziemi

Microsoft w najlepszym wydaniu i dziś waży ponad 2,26 biliona dolarów w kapitalizacji rynkowej. W ostatnich miesiącach amerykańska firma próbowała również dużych przejęć, takich jak Pinterest za ponad 50 miliardów dolarów, Discord za ponad 12 miliardów dolarów, a nawet TikTok za ponad 10 miliardów dolarów.

Jeśli Take-Two było na sprzedaż, łatwo można było sobie wyobrazić, że odbyło się przynajmniej spotkanie w biurach Remond, aby zadać pytanie. Takie przejęcie oznacza stanie się właścicielem w szczególności Rockstar, ale także wielu innych studiów, takich jak Firaxis Studios i 2K Games. Innymi słowy, Microsoft będzie miał przeznaczenie GTA 6, który mógłby stać się ekskluzywnym Xboxem, tak jak następny starożytne zwoje.

A potem, w przeszłości, Take-Two było kilkakrotnie atakowane próbami przejęcia. Pod koniec 2000 roku i na początku 2000 roku Electronic Arts i Activision-Blizzard nie udało się skontaktować z wydawcą w Nowym Jorku w celu rozpoczęcia dyskusji. A plotki już wtedy chciały, aby Microsoft został zaproszony do stołu negocjacyjnego, aby grać jak najmocniej bez dalszych sukcesów. Ten ostatni zaprzeczył, jakoby ówczesne trudności finansowe Take-Two nie były zachęcające, po czym analitycy wyjaśnili.

Dlaczego to niewiarygodne

Powiedzmy, że Take-Two jest na sprzedaż, czy byłoby rozsądne, gdyby Microsoft go odkupił? Istnieje kilka przeszkód w tym dziwnym pomyśle.

Najpierw cena Take-Two. Firma ma kapitalizację rynkową w wysokości 18,58 miliarda dolarów, a zakup od nabywcy wymagałby dodania premii, aby przekonać akcjonariuszy do sprzedaży swoich akcji. Mówimy przynajmniej o wykupie za 20 lub 25 miliardów dolarów. To byłby zdecydowanie największy zakup w branży gier wideo, wyprzedzając Supercell firmy Tencent (8,6 mld USD), Microsoft Zenimax Media (8,1 mld USD) czy King firmy Activision-Blizzard (5,9 mld USD). To, czy Microsoft chce zainwestować w gry wideo, jest pewne, ale kto ma w to zainwestować dużo pieniędzy, nie jest do końca pewne.

odkupić Najważniejszym w historii Microsoftu jest LinkedIn w 2016 roku za 26 miliardów dolarów. Mówimy o firmie, która była w całości w DNA firmy, a nie tylko w jednej z jej działalności.

Ponadto przejęcia branżowe często przechodzą przez historię relacji biznesowych między obiema firmami. Kiedy Microsoft kupił Bethesdę, istniało ponad 20 lat partnerstw i głębokiej współpracy między Xboxem a wydawcą. Istnieje również kontekst specyficzny dla pogarszającego się stanu zdrowia założyciela firmy Zenimax, Roberta A. Altmana, który rzekomo odgrywa ważną rolę w sprawie.

Nigdy nie znajdujemy tej samej historii między Take-Two a Microsoftem. Oprócz kontraktowania DLC dla GTA 4 W erze Xbox 360 Take-Two miał silne powiązania z Sony, a nie z Microsoftem.

wniosek

Premiera nowej generacji konsol do gier to często czas, w którym zaczynają się najbardziej szalone plotki. Niestety czasami wystarczy kilka zniekształconych słów z zaufanego źródła, aby internet stracił odwagę.

Nie da się tu powiedzieć Nie kupisz Microsoft Take-Two „Przy braku definitywnego zaprzeczenia, bo to już jest w sferze możliwości. Jednak nie ma początku pomysłu, który mógłby pozwolić na sensowny dostęp do tej teorii. Na tym polega cały problem z tego rodzaju plotką, na 100 tytułów ” Czy GTA 6 będzie dostępne wyłącznie na Xbox? Jest 5 adresów. Dlaczego musisz być ostrożny Jeden tytuł z konieczności sprzedaje więcej niż drugi.

Jednak, jak rozumiem, nie ma potwierdzenia, że ​​Take-Two jest dzisiaj w sprzedaży, a mniej o powiązaniu tej potencjalnej odsprzedaży z Microsoftem. Na koniec należy pamiętać, że inni gracze również szukają dobrych operacji. Dotyczy to w szczególności chińskiego giganta Tencent, ale być może także gigantów technologicznych, takich jak Amazon.

READ  Zanurkuj pod „End of the Ice World” i wróć z niepokojącymi wiadomościami