Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zacznij korzystać z Surface Duo 2: Microsoft umiejętnie modyfikuje swoją wersję

3

Wraz z pełnym zestawem komputerów PowierzchniaMicrosoft zaprezentował wczoraj drugą wersję swojego Surface Duo 2. Odkryj smartfon z Androidem z dwoma ekranami.

Microsoft Surface Duo, który został sformalizowany pod koniec 2020 roku i wprowadzony we Francji na początku 2021 roku, nie pozostawił nam trwałych wspomnień (przeczytaj nasze Test Microsoft Surface Duo). Smartfon z dwoma wyświetlaczami Oled i imponującym centralnym zawiasem jest zbudowany z myślą o produktywności, ale jest karany kłopotliwym przetwarzaniem, częścią oprogramowania niezbyt spójną, ale także brakiem 5G i rozczarowującym komponentem obrazu. Jednak amerykańska firma wierzy w swój smartfon z Androidem, martwy i pogrzebany Windows Phone, i powraca z drugą wersją urządzenia.

Urządzenie, które ma się ukazać na krótko przed premierą zaplanowaną na 21 października, wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika. Mamy szczegółowe Karta techniczna w tym artykuleZwróć uwagę, że są dwa ekrany o przekątnej 5,3 cala każdy (łącznie 2688 x 1892 pikseli na reklamowanym obszarze 8,3 cala), Plastry Snapdragon 888 firmy Qualcomm (zgodny z 5G), 8 GB pamięci RAM i akumulator o pojemności 4449 mAh — znacznie więcej niż 3577 mAh w pierwszym Surface Duo.

Microsoft Surface Duo 2

Utrzymanie środowiska pracy

Po zamknięciu Surface Duo 2 wygląda bardzo podobnie do pierwszego Surface Duo, z wyjątkiem tego, że jego port USB-C został nieco przesunięty. Jego wymiary też są takie same (145,2 x 92,1 x 11 mm kontra 145,2 x 93,3 x 9,9 mm), co robi duże wrażenie po złożeniu urządzenia: trudno jest obsługiwać jedną ręką, biorąc pod uwagę jego szerokość. W związku z tym trzeba pamiętać, że jego zawias umożliwia otwarcie smartfona nawet o 360 stopni.

Microsoft Surface Duo 2

Szczególnie godny uwagi jest moduł fotograficzny w Surface Duo 2.

Przy bliższym przyjrzeniu się, są inne różnice, które można znaleźć po stronie zawiasu. Został już ulepszony, a kafelki są teraz zakrzywione w centralnej części tego smartfona. Wciąż trudno powiedzieć, że przecięcie między dwoma tabletami jest niewidoczne, a całość tworzy prawdziwy ekran o przekątnej 8,3 cala, ale rozgraniczenie jest bardziej dyskretne niż w Surface Duo.

Microsoft Surface Duo 2

Zakrzywione ekrany w celu zmniejszenia efektu „cięcia”

Małe odkrycie do zapamiętania: po złożeniu Duo 2 na zewnątrz pojawia się lekko zakrzywiony panel. Dlatego Microsoft zdecydował się wyświetlać niektóre informacje (czas, powiadomienie i poziom naładowania po podłączeniu) na krawędzi urządzenia. Co do reszty, poza oczywiście uruchomieniem pod Androidem 11, wygląda na to, że zachowano ergonomię smartfona. Jeśli podwójny ekran nadal będzie interesujący, powiedzmy, skrzynka pocztowa, przycięcie będzie nadal widoczne, jeśli spróbujesz wyświetlić wideo na pełnym ekranie. Na koniec dodajmy, że Surface Duo 2 jest kompatybilny z rysikiem, którego nie byliśmy w stanie wypróbować, a potrójny tylny moduł obrazu zastępuje pojedynczy czujnik Surface Duo, wskazując na większą wszechstronność w tej materii.

Microsoft Surface Duo 2

Zainteresowani będą mogli wypróbować Surface Duo 2 od 21 października. Za wersję 128 GB będą musieli zapłacić 1599 euro, za model 256 GB Microsoft za 1699 euro zaoferuje też wersję 512 GB, która jest nieco droższa.

READ  iMac 24: iMac powraca dla reszty z nas