Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z raportu Xiaomi wynika, że ​​chińska marka jest przyjazna dla środowiska

Obawy o środowisko naturalne naszej planety rosną i muszą rosnąć. Na . Od nas wszystkich, od małego użytkownika po największy przemysł, zależy, czy przyczynimy się do zmiany zachowań, aby uratować nasze domy. W tym sensie duże firmy mają w tym zadaniu zasadniczą rolę, zwłaszcza jeśli mówimy o markach związanych z sektorem technologicznym.

Dlatego niedawny raport Xiaomi ujawnił, że firma jest przyjazna dla środowiska. Aby to udowodnić, ujawnia wiele działań i działań, które zostały wdrożone w celu promowania ochrony naszej planety. .

Udostępnij to przez Xiaomi Raport Zrównoważonego Rozwoju 2020 który określa, że ​​ich produkty zostały opracowane z uwzględnieniem wpływu na środowisko, jaki mogą one generować w procesie ich wytwarzania. .

W ten sposób chiński gigant podkreśla następujące działania.

Bardziej zrównoważone produkty i zachęty do recyklingu

Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie, Xiaomi obawia się tworzenia produktów o dłuższym cyklu życia. W związku z tym na dłuższą metę użytkownik ma mniejszą potrzebę jego wymiany, co generuje mniej odpadów. na dłuższą metę. Dodatkowo podkreśla łatwość naprawy sprzętu, przedłużając jego żywotność.

Xiaomi twierdzi, że zachęca również do zbierania i recyklingu zużytych produktów w Chinach, Europie i Indiach.

Omówiono również politykę pakowania, która ogranicza stosowanie substancji toksycznych, takich jak niektóre rodzaje farb i klejów. Firma podaje przykład pokazujący, że opakowanie firmy nie potrzebuje kleju, ponieważ ma dodatkowe zakładki.

1626310625 Raport Xiaomi 301 pokazuje, że chińska marka jest szanowana

W raporcie wspomniano również, że linia smartfonów Mi 10T była pierwszą linią Xiaomi ze znaczną redukcją plastiku w opakowaniu. Dzięki temu w 2020 roku w Chinach uniknie się około tysiąca ton dwutlenku węgla.

Więcej środków bezpieczeństwa i humanitarnych

W tym sektorze Xiaomi podkreśla wiele swoich działań jako sposób na pomoc rządom w walce z pandemią COVID-19. W ten sposób marka wyróżnia następujące pomoce:

  • Darowizna 2,7 miliona masek w Chinach
  • Podaruj Europie 800 000 masek
  • 50 000 par rękawic ochronnych zostało przekazanych w 40 krajach
  • Przekaż 1000 smartfonów studentom mieszkającym w Hiszpanii
  • Wysyłka różnych artykułów sanitarnych do Francji, Wielkiej Brytanii i Polski podczas szczytowej infekcji wirusowej
READ  Czy „polska rusofobia” może nagle zniknąć, jeśli Waszyngton i Moskwa się dogadają?

1626310625944 Raport Xiaomi pokazuje, że chińska marka jest szanowana

Fundacja Xiaomi Beijing przekazała również sprzęt medyczny o wartości 854 000 USD do 14 krajów, takich jak Włochy, Hiszpania, Japonia, Korea Południowa, Indonezja i Birma w lipcu 2020 r.

Kolejną inicjatywą, która może pomóc planecie, jest system wykrywania trzęsień ziemi Xiaomi. Ta usługa jest aktywna od 2020 roku na sprzęcie marki w Chinach i zgłosiła już 29 trzęsień ziemi o sile większej niż 4.0. Ponadto wysłała już ponad 9,4 mln ostrzeżeń do mieszkańców obszarów wysokiego ryzyka.

Nacisk kładziony jest również na przyszłą inwestycję marki w wysokości 10 miliardów dolarów w rynek pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych 10 lat. To ważny krok, ponieważ Xiaomi uważa to za sektor o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości naszej planety.

Możesz zobaczyć pełny raport Tutaj.