Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Yael Brown Bive jedzie na Ukrainę

Yael Brown Bive jedzie na Ukrainę

9:14: Yael Brown Bive ma przybyć na Ukrainę z deputowanymi

Jej świta poinformowała w sobotę, że przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Yale Brown-Bevit pojedzie do Polski i na Ukrainę w przyszłym tygodniu w towarzystwie delegacji posłów z programem na rzecz praw kobiet i wizytami terenowymi.

W tej podróży będą towarzyszyć Yael Brown Bévé (renesansowa) socjalistka Valerie Rabeau, wiceprzewodnicząca Zgromadzenia, a także przewodniczący komisji obrony Thomas Jasilaud, spraw zagranicznych Jean-Louis Borlange, spraw europejskich Pierre. – Alexandre Engled i lokalna francuska posłanka Anne Genet.

8:06: Joe Biden potwierdza, że ​​w przypadku aneksji Rosja będzie podlegała surowym sankcjom

Joe Biden potwierdził, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożą nowe „szybkie i surowe” sankcje gospodarcze na Rosję, jeśli anektuje ona terytorium Ukrainy, w ramach „referendów”, które będą kontynuowane w sobotę.

Wcześniej we wspólnym oświadczeniu kraje G7 (Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Japonia i Wielka Brytania) wezwały „wszystkie kraje do jednoznacznego odrzucenia tych fałszywych referendów”, „symulakry”, które brak skutku prawnego.” Ani legitymacji.

7:05: Przyjęcie Rosjan uciekających przed dylematem Unii Europejskiej

Niemcy są gotowe ich powitać, państwa bałtyckie są wobec nich wrogo nastawione: los Rosjan uciekających przed militarną mobilizacją dzieli Unię Europejską, rozdartą między chęcią poparcia przeciwników Władimira Putina a obawami o bezpieczeństwo bloku.

Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mammer powiedział w piątek, że Komisja Europejska „bardzo uważnie śledzi sytuację” w Brukseli i konsultuje się z państwami członkowskimi. – To trudne pytanie – przyznał. Na poniedziałek w Brukseli zaplanowano nadzwyczajne spotkanie 27 ambasadorów.

Minister spraw zagranicznych Francji Catherine Colonna uznała za konieczne „odniesienie się do pragnienia dużej części narodu rosyjskiego, aby wyrazić swoje poglądy, a czasem opuścić Rosję, aby przybyć do reszty kontynentu”.

7 rano: Witam wszystkich, witam na tym koncercie, na którym będziemy śledzić sytuację wokół konfliktu na Ukrainie w 212 dniu inwazji rosyjskiej.

READ  Premiera Wiedźmina 3: PS5 i Xbox Series X/S została przełożona na czas nieokreślony